بان کی مون خواستار پایان حمله نظامی عربستان به یمن شد

کد خبر : #1308
تاریخ انتشار : دوشنبه, 6 مهر 1394 16:11
تعداد بازدید کننده : 577
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بان کی مون خواستار پایان حمله نظامی عربستان به...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بان کی مون دبیر کل سازمان ملل خواستار برقراری فوری آتش بس در یمن از سوی عربستان وافزایش ورود کمک های بشردوستانه به مردم یمن شد.

به گزارش پایگاه خبری بویمن ،سخنگوی دبیر کل سازمان ملل شب گذشته با صدور بیانیه ای اعلام کرد بان کی مون در دیدار روز گذشته خود با عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان درباره اوضاع فعلی یمن،سوریه، عملیات صلح در خاورمیانه واهداف مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم بحث وگفت وگو کرد.
این بیانیه افزود: دبیرکل سازمان ملل خواستار برقراری فوری آتش بس در یمن وافزایش امداد رسانی به مردم آن شد.
بر اساس این بیانیه بان کی مون در این دیدار بار دیگر تاکید کرد هیچ راه حل نظامی برای بحران یمن وجود ندارد وحل مسالمت آمیز همه اختلافات از طریق گفت وگو ومذاکرات فراگیر ضروری است.
دبیرکل سازمان ملل همچنین مراتب تسلیت خود به عربستان به دلیل وفات حجاج در فاجعه منا را اعلام کرد.
عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.
بر اثر این حملات تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته و یا مجروح شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و 80 درصد تاسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

“ بان کی مون خواستار پایان حمله نظامی عربستان به یمن شد ”