کانادا ۱۰ هزار مهاجر سوری را قبول می‌کند

کد خبر : #1282
تاریخ انتشار : دوشنبه, 30 شهریور 1394 16:55
تعداد بازدید کننده : 679
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کانادا ۱۰ هزار مهاجر سوری را قبول می‌کند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دولت محافظه کار کانادا اعلام کرد که قصد دارد طی یک سال آینده با تسریع روند درخواست مهاجرت بیش از ۱۰ هزار مهاجر سوری را پذیرش کند.

وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: کانادا در نظر دارد طی یک سال با تسریع روند بررسی مهاجرت، 10 هزار مهاجر سوری را قبول کند. در این بیانیه آمده است: ماموران صدور ویزا دیگر از مهاجران سوری مدارکی را نخواهند خواست که آژانس پناهندگان سازمان ملل، مهاجر بودن آنها را تایید کند ولی به جای آن، کسانی را که از مناطق جنگ و درگیری گریخته‌اند، مهاجر و پناهجو در نظر می‌گیرند تا روند رسیدگی به درخواست مهاجرت را تسریع بخشند. وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا افزود: بنابراین، ما برآورد می‌کنیم که تعهد کنونی کانادا برای اسکان 10 هزار مهاجر سوری تا سپتامبر 2016 میلادی چند ماه زودتر از موعد برنامه ریزی شده، عملی خواهد شد.

تعهد کانادا برای اسکان 23 هزار مهاجر عراقی نیز تا پایان امسال عملی خواهد شد. حزب محافظه کار کانادا که هم اکنون قدرت را در اختیار دارد، در هفته‌های اخیر به خاطر عملکرد کند و نامناسب در پذیرش آوارگان سوری، مورد انتقادات زیادی واقع شده است.احزاب مخالف نیز قول داده اند که اگر در انتخابات 19 اکتبر به پیروزی برسند، سیاست سخاوتمندانه تری را در قبال مهاجران سوری اتخاذ خواهند کرد. به نقل از تسنیم نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که استفان هارپر نخست وزیر کانادا در رقابت تنگاتنگی با حزب چپگرا قرار دارد. هارپر به دنبال کسب چهارمین پیروزی خود در 9 سال اخیر است.

“ کانادا ۱۰ هزار مهاجر سوری را قبول می‌کند ”