ایران هیچگاه مهاجران افغان را تنها نگذاشت

کد خبر : #1258
تاریخ انتشار : شنبه, 28 شهریور 1394 14:07
تعداد بازدید کننده : 606
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ایران هیچگاه مهاجران افغان را تنها نگذاشت
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
زیر امور زنان افغانستان در نشستی صمیمی با بانوان موفق مهاجر خطاب به مهاجران گفت: شما مهاجران، آینده افغانستان هستید و قلب وطن همواره برای شما می‌تپد.

«دلبر نظری» وزیر امور زنان افغانستان به همراه نمایندگانی از پارلمان و سنای این کشور طی نشستی صمیمانه با جمعی از زنان موفق مهاجر که به همت انجمن حامی در ایران برگزار شده بود، به گفت‌و‌گو پرداخت.
وی در این نشست خطاب به بانوان مهاجر افغانستانی در ایران گفت: شما مهاجران نباید در ایران احساس غربت کنید چرا که ایران کشور دوست و همسایه ماست و هیچگاه در شرایط بد و نامناسبی که ما داشتیم ما را تنها نگذاشت.
نظری افزود: شما مهاجران تنها نیستید و اگر از وطن دور هستید به معنای آن نیست که از یادها رفته‌اید، بلکه باید بدانید که افغانستان هم قلبش برای شما به خاطر زجرهایی که کشیده‌اید، می‌تپد. وزیر امور زنان در خصوص شرایط سختی که بر سر راه موفقیت بانوان در افغانستان وجود دارد، افزود: ما زنانی که عضو پارلمان یا ادارات دولتی در کشور هستیم به این سادگی به اینجا نرسیدیم بلکه دوران بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم اما به فکر آن هستیم که مهاجران عزیز خود را به کشور آورده تا از دانش آنها استفاده کنیم و تا امروز نیز اقداماتی در این رابطه در حال انجام است. نظری در بخش دیگری از سخنانش گفت: افغانستان برخلاف شرایط بد جنگی از یک پارلمان خوب و افراد پاک در امور قانونگذاری بهره‌مند بوده که برای آبادانی کشور تلاش بسیاری می‌کنند. وزیر امور زنان با اشاره به اینکه شما جوانان مهاجری که در ایران زندگی می‌کنید، از جمله جوانان خوشبخت افغانستانی هستید، تصریح کرد: شما در ایران به نوعی در آغوش مادر هستید و ایران و دولتمردان این کشور قلب‌شان به خاطر ما و وطنمان می‌تپد و برای خوشی ما همانند مردم خود تلاش می‌کنند.
به نوشته روزنامه ایران: وی خاطرنشان کرد: شما مهاجران عزیز باید به وطن عزیزمان افغانستان فکر کنید و از این فرصت پیش آمده برای بالابردن تحصیلات خود استفاده کرده و بدانید که چشم امید آینده افغانستان به شماست. نظری با اشاره به حضور 4 زن در کابینه دولت وحدت ملی افغانستان گفت: دشمن نمی‌خواهد ما پیشرفت کنیم چراکه افغانستان نیز مانند هر کشوری بسیار شاداب است و ما هم از استادان خوب و با سواد و همچنین فرهیختگان بسیاری برخوردار هستیم، اما دشمن می‌خواهد ما بترسیم و پیشرفت نکنیم. وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: ما زنان کابینه شانه به شانه مردان در دولت می‌جنگیم و تلاش می‌کنیم تا کشور را بسازیم و تاکنون نیز در حال وضع قوانینی برای منع خشونت زنان هستیم.
نظری خاطرنشان کرد: ‌دشمن نمی‌خواهد ما وطنی آرام و جوانان و زنان آزاد و با نشاطی داشته باشیم. وی همچنین در خصوص ملاقات‌هایش با مقامات ایرانی خاطرنشان کرد: با وزیر کار جمهوری اسلامی ایران و معاونت امور زنان ایران به برخی تفاهماتی رسیدیم و آنان نیز از مشکلات مهاجران باخبر شده و قول دادند برای حل آنها تمام تلاش خود را انجام دهند. در پایان این نشست نیز بانوان مهاجر مشکلات خود را در زمینه‌های مختلف با وزیر زنان در میان گذاشتند.

“ ایران هیچگاه مهاجران افغان را تنها نگذاشت ”