۱۳ میلیون دانش‌آموز امسال به مدرسه می روند

کد خبر : #1251
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 25 شهریور 1394 14:00
تعداد بازدید کننده : 713
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
۱۳ میلیون دانش‌آموز امسال به مدرسه می روند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در ۶ ماهه اول سال ۹۴ روزانه ۷ مدرسه به آموزش و پرورش تحویل داده شد، گفت: بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز در روز اول مهر سال تحصیلی ۹۵ - ۹۴ را آغاز می‌کنند.

تسنیم می نویسد: علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاح 140 مدرسه بنیاد برکت در مناطق محروم کشور اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین نهاد دولتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تا یک هفته دیگر شاهد بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 94 - 95 هستیم که بیش از 13 میلیون دانش‌آموز در 105 هزار مدرسه کشور با حضور یک میلیون معلم به مدارس می‌روند. وی افزود: آموزش و پرورش از بهمن سال گذشته تا به امروز برنامه‌ریزی برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 95 - 94 را انجام داده است چرا که ساماندهی یک میلیون نیروی انسانی در سطح 105 هزار مدرسه کشور کار دشواری است. وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: حدود 130 میلیون جلد کتاب درسی از روز 15 شهریور در بین دانش‌آموزان سراسر کشور در حال توزیع است و کتاب‌های سال تحصیلی 96 - 95 از هم اکنون به زیر چاپ رفته است چرا که بیش از یک سال طول می‌کشد تا کتاب‌های مورد نیاز دانش‌آموزان آماده شود.

اهمیت آموزش و پرورش فراتر از این آمارهای کمی است. این وزارتخانه بزرگترین فصل مشترک حاکمیت و ملت است و کوچکترین تصمیمات در آموزش و پرورش تمام جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد چرا که در این وزارتخانه حدود 40 میلیون مخاطب مستقیم داریم.  دانش‌آموزی که امروز در مدارس کشور تحصیل می‌کند، 20 سال آینده امور کشور را عهده‌دار است به همین دلیل آموزش و پرورش دارای اهمیت ویژه‌ای است. هم‌اکنون برنامه ششم توسعه در حال تدوین است بنابراین باید سند تحول بنیادین را محور تدوین برنامه ششم توسعه در آموزش و پرورش قرار دهیم. 

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امسال با وجود مشکلات دولت در تخصیص منابع در 5 ماهه نخست سال جاری بیش از 92 درصد اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش تخصیص یافت بنابراین پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال 94، 700 مدرسه دیگر به مجموعه مدارس موجود اضافه شود. فانی بیان کرد: در 6 ماهه اول سال 94 روزانه 7 مدرسه به آموزش و پرورش تحویل داده شد و در آستانه سال تحصیلی جدید 1300 مدرسه با بیش از 8 هزار کلاس درس در سراسر کشور افتتاح می‌شود.

“ ۱۳ میلیون دانش‌آموز امسال به مدرسه می روند ”