گزارش یونیسف درباره محرومیت دو میلیون کودک سوری از تحصیل

کد خبر : #1243
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 25 شهریور 1394 13:17
تعداد بازدید کننده : 859
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش یونیسف درباره محرومیت دو میلیون کودک سوری...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق کودکان سازمان ملل 'یونیسف' اعلام کرد : در حالی که با اغاز سال تحصیلی در جهان میلیون ها کودک به سرکلاس های درس میروند، بیش ازدو میلیون کودک سوری همچنان بدلیل نا امنی ها ویا کمبود امکانات ازرفتن به مدرسه وتحصیل محروم مانده اند.

یونیسف روزسه شنبه با انتشار اطلاعیه ای با اشاره به اینکه با ادامه خشونت و جنگ و کمبودهای گسترده در اکثر نقاط سوریه بیش از دو میلیون کودک سوری از تحصیل محروم مانده اند هشدار داد که ادامه خشونت و آوارگی در این کشور نزدیک به 400 هزار نفر دیگر از این کودکان را با خطر محرومیت از تحصیل روبرو کرده است.
دراطلاعیه یونیسف آمده است که با ورود جنگ های داخلی سوریه به پنجمین سال خود بسیاری ازکودکان این کشور حتی با معنی و مفهوم مدرسه و تحصیل بیگانه اند و شمار دیگری ازآن ها 4سال است که از رفتن به مدرسه محروم مانده اند.
هانا سینگر نماینده ویژه یونیسف در سوریه با اشاره به اینکه خدمات عمومی در این کشور به حداقل خود کاهش پیدا کرده تلاش برای جلوگیری ازنابودی کامل نهاد های اموزشی درسوریه را وظیفه خطیری به عهده نهادهای بین المللی واز جمله یونیسف دانست.
وی دراین اطلاعیه اشاره کرده است که دست کم 5هزارمدرسه وواحد آموزشی در سراسر این کشور دراثر درگیری ها یا کاملا ویران شده وغیرقابل استفاده مانده اند ویا بعنوان پناهگاه هایی برای اسکان آوارگان سوریه مورداستفاده قرارمی گیرند و یا به سنگر گاه ها ومقر استقرار نیروهای ضد دولتی تبدیل شده اند.
نماینده یونیسف با اشاره به خطرات مستمری که کودکان سوری درلحظه به لحظه زندگی خود با آن روبرو هستند، گفت: بیش از20درصد ازکودکان سوری در تابستان گذشته مجبور بودند برای گذراندن امتحانات خود ازخطوط آتش درگیری ها عبور کنند.

“ گزارش یونیسف درباره محرومیت دو میلیون کودک سوری از تحصیل ”