سازمان‌‌های حقوق بشری خواستار محاکمه ملک سلمان

کد خبر : #1239
تاریخ انتشار : سه شنبه, 24 شهریور 1394 15:45
تعداد بازدید کننده : 590
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان‌‌های حقوق بشری خواستار محاکمه ملک سلمان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان‌های عربی و جهانی در تدارک اقدامی هماهنگ علیه حاکم عربستان هستند تا در خلال نشست سازمان حقوق بشر سازمان ملل متحد که از فردا شروع می‌شود، اسناد جنایات این کشور را علیه یمن افشا کنند.

قرار است یک گروه متشکل از اعضای یمنی، عربی و خارجی گزارش ها و اسناد تصویری مربوط به جنایات عربستان و ائتلاف عربی - آمریکایی در یمن و فجایع به بار آمده در حق کودکان، زنان و مجتمع های مسکونی و تجاری را ارائه دهند.

"محمد المسوری" دبیر کل موسسه خانه حقوقی و عضو ائتلاف مدنی یمن برای ثبت جنایات عربستان تاکید کرد که این موسسه هنگام حضور در نشست شورای حقوق بشر جزئیات جنایت عربستان و لزوم معرفی ملک سلمان به دادگاه بین المللی را برای جهانیان آشکار خواهد کرد.

وی افزود: همراه یمنی های مقیم اروپا فعالیت هایی را به منظور نشان دادن مصائبی که در اثر تجاوز نظامی و محاصره اقتصادی برای ملت یمن پیش آمده برگزار خواهد کرد و در حاشیه مشارکت در نشست حقوق بشر با تعدادی از سازمانهای اروپایی برای توضیح و تشریح وضع مردم یمن دیدار خواهد کرد.

المسوری همچنین از آماده سازی پرونده های مربوط به جنایات علیه ملت یمن توسط سازمان های حقوق بشری غربی خبر داد تا تعدادی از جنایتکاران جنگی به ویژه در عربستان و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس که در ائتلاف ضد یمن مشارکت داشتند به دادگاههای بین المللی معرفی شوند.

"محمد علاو" رئیس انجمن حقوق بشر و مهاجرت نیز از حضور هیئتی از این انجمن در نشست سازمان حقوق بشر خبر داد که قرار است در این نشست سخنرانی و برای پیگیری پرونده جنایت عربستان به دادگاه لاهه مراجعه نمایند.

العالم می نویسد، پیش از این نیز بیانیه ای که توسط 54 سازمان و ائتلاف حقوقی در 11 کشور عربی صادر شده بود، توقف فوری تجاوز سعودی-آمریکایی به یمن و معرفی ملک سلمان به عنوان جنایتکار جنگی به دادگاه بین المللی را خواستار شده بود.

“ سازمان‌‌های حقوق بشری خواستار محاکمه ملک سلمان ”