بزه دیدگی در لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان تعریف شده است

کد خبر : #1233
تاریخ انتشار : یکشنبه, 22 شهریور 1394 15:35
تعداد بازدید کننده : 739
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بزه دیدگی در لایحه حمایت از حقوق کودکان و...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان برای اولین بار تعاریف جدیدی با عنوان بزه دیدگی عنوان شده است.

محمد علی اسفنانی افزود: در تعاریف بزه دیدگی کودکان، مطالب مربوط به کودکان در معرض بزه، خطر، کودک آزاری، کودکان کار، خرید و فروش آنها مطرح شده است.
وی اظهار کرد: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان عناوین و موضوعات مختلفی دارد که می توان به کودک آزاری، بزه دیدگی، کودکان کار و در مجموع کودکان در معرض خطر اشاره کرد.
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، به دلایل و انگیزه اصلی شکل گیری لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان نیز اشاره کرد و گفت: کودکان و نوجوانان ما در معرض مخاطرات زیادی قرار دارند و رسیدگی به دغدغه های این قشر از امور ضروری جامعه است.
وی تصریح کرد: ضمن اینکه بحث تربیت صحیح وپیشگیری از آزارهای جسمی و عاطفی، ترک تحصیل، فرار ازخانه و همچنین عدم بهره کشی ازکودکان و نوجوانان از جمله مواردی است که در این لایحه تدوین شده است.
ایرنا ادامه می دهد، نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت درمجلس، با اشاره به تصویب کلیات لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: لایحه ارسالی به کمیسیون قضایی و حقوقی حدود 57 ماده دارد که به لحاظ ایجاد تغییرات جدی در ساختار این لایحه، تعداد مواد آن تغییر خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون 20 ماده این لایحه در کمیته حقوق خصوصی کمیسیون با همکاری و تلاش کارشناسان قضایی مورد تصویب قرارگرفته است.
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد: با تصویب این لایحه تحول عظیمی درحوزه حقوق کودک به وجود می آید.

“ بزه دیدگی در لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان تعریف شده است ”