انتخاب برترین زن کارآفرین

کد خبر : #1212
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 18 شهریور 1394 16:06
تعداد بازدید کننده : 677
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
انتخاب برترین زن کارآفرین
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مشاور وزیر صنعت و معدن در امور بانوان گفت: شرایطی فراهم کرده ایم تا خانواده هایی که دچار مشکلات معیشتی هستند از کریدور کارآفرینی بازدید کنند و با شیوه مناسب اشتغال خود آشنا شوند.

سهیلاجلودارزاده درباره انتخاب برترین زن کارآفرین که قرار است ۲۴ شهریور ماه جاری معرفی شود، گفت: در حال حاضر در ۳۰ گروه کالایی حدود ۱۰۰ بانوی کارآفرین برتر از موسسات مختلف معرفی شده اند که در حال تدوین کتاب ۱۰۰ بانوی کارآفرین هستیم. رئیس ستاد طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با اشاره به اینکه کتاب ۱۰۰ بانوی کارآفرین ۲۴ شهریور رونمایی خواهد شد، بیان کرد: از بین ۱۰۰ نفر از هر گروه یک کارآفرین برتر انتخاب می شوند و از میان ۳۰ نفری که انتخاب می شوند، بر اساس معیارهای مشخص ۱۰ نفر به مرحله بعدی راه پیدا می کنند و در نهایت نیز یک نفر به عنوان کارآفرین برتر سال ۹۴ انتخاب می شود.

با توجه به اینکه این کار برای اولین بار است که انجام می شود، این تعداد از خانم ها با ما همکاری کردند. ممکن است بانوان دیگری نیز در کشور وجود داشته باشند که بتوانند در این مراحل قرار گیرند اما بانک اطلاعات موجود تنها این بانوان را به ما معرفی کرده است.مشاور وزیر صنعت و معدن در امور بانوان با اشاره به اینکه جشنواره و نمایشگاهی که از ۲۴ تا ۲۷ شهریور ماه برگزار می شود مربوط به زنان سرپرست خانوار نیست، تصریح کرد: این کتاب و جایزه ای که تعیین می شود نیز مربوط به زنان کارآفرین است که ممکن است در بین آنها زنان سرپرست خانوار نیز حضور داشته باشند. مهم این است که بانوان منتخب، ۸ ویژگی کارآفرینی که معیار سنجش هستند و در سایت مربوط به جشنواره ذکر شده اند، داشته باشند. همچنین درباره برگزاری نمایشگاه و همایش «نقش زنان در توسعه پایدار »، نمایشگاه از ساعت ۳ بعد از ظهر تا ۹ شب دایر خواهد بود و بازدید برای عموم آزاد است.

جلودار زاده در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه محصولات بانوان کارآفرین در این نمایشگاه به فروش می رسد، اظهار داشت: به دلیل همزمانی این نمایشگاه با هفته ازدواج و سالگرد ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه (س)، شرایطی را فراهم کرده ایم که خانواده هایی که دچار مشکلات معیشتی و مالی هستند از کریدور کارآفرینی بازدید کنند و در آنجا شیوه مناسب اشتغال خود را پیدا کنند. همچنین در بخش شرکت های دانش بنیان نیز افراد می توانند با مراجعه به میز وزارتخانه های کار، ارشاد و...، متناسب با سلیقه خود از خدماتی که برای اشتغال در نظر گرفته شده است، استفاده کنند. بانک ها و صندوق های قرض الحسنه نیز یک سالن کارآفرینی در نظر گرفته اند که جوانان و زنان سرپرست خانوار می توانند از ظرفیت این صندوق ها برای دریافت وام استفاده کنند.

“ انتخاب برترین زن کارآفرین ”