انقلابیون بحرینی خواستار حل بحران بدون خشونت هستند

کد خبر : #1210
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 18 شهریور 1394 14:55
تعداد بازدید کننده : 652
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
انقلابیون بحرینی خواستار حل بحران بدون خشونت هستند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
فعال بحرینی گفت که با گذشت نزدیک به چهار سال از انتشار گزارش رئیس کمیته حقیقت‌یاب بحرین، رژیم آل خلیفه همچنان هیچ اراده سیاسی برای حل بحران حقوق بشری در این کشور ندارد.

«محمد الجمری» فعال و عضو جریان الوفای بحرین در منامه درباره گزیر رژیم آل خلیفه از اجرای توصیه‌های گزارش بسیونی به علت نداشتن اراده سیاسی برای حل بحران کشورش اظهار داشت: رژیم آل خلیفه تلاش می‌کند با متهم کردن معارضان بحرینی به خشونت‌طلبی، از راه حل‌های سیاسی برای پاسخ به خواسته‌های مردم طفره برود.

وی تاکید کرد: رژیم آل خلیفه اگر قصد جدی برای اصلاح امور و روی آوردن به راه‌حل‌هایی برای درمان مشکلات موجود داشت، بسیاری از توصیه‌هایی را که شریف بسیونی، رئیس کمیته حقیقت‌یاب موارد نقض حقوق بشر در بحرین در گزارش خود آورده بود، عملی می‌کرد.

الجمری ادامه داد: بازگرداندن شهروندان اخراجی به کار خود و توقف محاکمه‌های افرادی که در مسائل مربوط به آزادی بیان متهم شناخته شده‌اند و بسیاری از پرونده‌های تعلیق شده از جمله توصیه‌هایی است که در کمیته بسیونی بر آن تاکید شده و می‌بایست مقامات رژیم به سرعت به آن عمل می‌کردند.

فعال بحرینی گفت: رژیم آل خلیفه با رسیدگی نکردن به مشکلات معمولی در بحرین می‌خواهد معارضان به جایی نرسند که خواستار اصلاح مشکلات موجود در قانون اساسی و انتصاب‌های سیاسی شوند و بدین ترتیب برای منحرف کردن توجه مردم از خواسته‌های اصلی یعنی اصلاحات سیاسی، آنها را درگیر مسائل مربوط به تبعیض‌های طائفه‌ای کرده است.

وی افزود: معارضان در بحرین با نظم و انضباط و تعامل شایسته خود احترام جهانیان را خریده‌اند، در هیچ کجای جهان نیست که خون بهترین جوانان معارضانشان ریخته شود، به منازل و اماکن عبادی آنها یورش برده شده و هزاران نفر از آنها از کارهایشان اخراج شوند اما از رویکرد مسالمت‌آمیز بیان اعتراضات خود خارج نشوند اما ملت بحرین با دوری گزیدن از خطوط قرمز مانع به بار آمدن خرابی‌های سنگین در کشورشان شده‌اند.

به گفته  فارس: معارضان بحرین علاوه بر شکنجه و سرکوب از سوی ماموران آل خلیفه همواره در معرض حملات رسانه‌ای ظالمانه‌ای واقع بوده اما در هر حال همواره بر مواضع خود ثابت قدم بوده و به راه خود ادامه دادند.

“ انقلابیون بحرینی خواستار حل بحران بدون خشونت هستند ”