آل خلیفه مانع ادامه تحصیل ۲۴۰ کودک شده

کد خبر : #1196
تاریخ انتشار : سه شنبه, 17 شهریور 1394 16:24
تعداد بازدید کننده : 599
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آل خلیفه مانع ادامه تحصیل ۲۴۰ کودک شده
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مرکز حقوق بشر بحرین ضمن ابراز نگرانی از شدت گرفتن روند بازداشت دانش آموزان بحرینی، اعلام کرد که دولت بحرین مانع ادامه تحصیل ۲۴۰ کودک شده است.

به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، مرکز حقوق بشر بحرین ضمن ابراز نگرانی از شدت گرفتن روند بازداشت دانش آموزان بحرینی، اعلام کرد که مقامات بحرینی طی دو هفته گذشته 10 کودک زیر 18 سال را به زندان انداخته‌اند و این کودکان به جای شرکت در کلاسهای درس هم اکنون در زندان به سر می‌برند. همچنین 230 کودک دیگر هم با توجه به اینکه در زندان به سر می‌برند از ادامه تحصیل محروم هستند.

سال تحصیلی جدید بحرین از روز گذشته آغاز شده و این در حالی است که در مجموع بیش از 240 کودک به دلیل بودن در زندان یا بازداشتگاه از ادامه تحصیل محروم هستند.

بر اساس آماری که مرکز حقوق بشر بحرین آن را به دست آورده، مقامات بحرینی از 23 آگوست تا 6 سبتامبر ( یکم تا 15 شهریور) 13 کودک را بازداشت کرده‌اند و 3 تن از آنها را اخیرا آزاد کرده‌اند.

بازداشت کودکان بحرینی با توسل به زور

در گزارش مرکز حقوق بشر بحرین آمده که مقامات بحرینی 4 تن از این کودکان را به زور دستگیر کرده‌اند.

مرکز حقوق بشر بحرین همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید کمپینی در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته که این کمپین خواهان آزادی کودکان از زندان و فراهم کردن شرایط برای ادامه تحصیل آنهاست. کمپین مذکور با مشارکت گسترده خانواده‌های این کودکان و فعالان داخل و خارج بحرین روبرو شده است.

مرکز حقوق بشر بحرین معتقد است که ادامه بازداشت این کودکان آنها را از حق قانونیشان که همان حق تحصیل علم است محروم می‌کند. مطابق با ماده 24 اعلامیه جهانی حقوق بشر، حق تحصیل علم برای هر فردی محفوظ است.

این مرکز از دولتها و سازمانهای بین المللی خواست که برای آزادی این دانش آموزان زندانی و بویژه آنهایی که به دلایل سیاسی به زندان افتاده اند به دولت بحرین فشار بیاورند.

مرکز حقوق بشر بحرین همچنین بر تضمین احترام به حقوق بشر و آزادیهای اساسی در همه شرایط مطابق با معیارهای بین الملل حقوق بشر و قراردادهای بین المللی که بحرین آن را امضا کرده است، تأکید کرد.

“ آل خلیفه مانع ادامه تحصیل ۲۴۰ کودک شده ”