11میلیون سوری آواره شده اند

کد خبر : #1161
تاریخ انتشار : شنبه, 14 شهریور 1394 12:11
تعداد بازدید کننده : 855
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
11میلیون سوری آواره شده اند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اعمال بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ریاست قوه قضاییه منجر به آزادی ۲۰۶ مددجوی اردوگاه فشافویه شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، کمیساریای عالی پناهندگان روز گذشته با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شمار پناهندگان سوری در کشورهای همسایه سوریه بیش از 4 میلیون نفر می باشد که بیشتر آنها در ترکیه اسکان یافته اند.
این بیانیه می افزاید: شمار آوارگان سوری در داخل این کشور که بر اثر جنگ از روستاها و شهرهایشان آواره شده اند، بالغ بر 7.2 میلیون نفر می باشد.
کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل، شمار پناهندگان سوری در ترکیه را بالغ بر دو میلیون نفر، در لبنان را بالغ بر یک میلیون و113 هزار و 941 نفر و شمار پناهندگان سوری در اردن را 629 هزار و 245 نفر و همچنین شمار پناهندگان سوری در عراق را 249 هزار و 463 نفر اعلام کرد.
شمار پناهندگان سوری به آمریکا نیز از ابتدای آغاز بحران در سال 2011 یکهزارو 500 نفر می باشد که واشنگتن برای پذیرش 8 هزار نفر دیگر در سال 2016 اعلام آمادگی کرده است.
در پی انتشار گسترده تصویر کودک غرق شده سوری که جسدش در کنار سواحل بدروم ترکیه افتاده بود، نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب با ابراز تاسف از مشکلات مردم سوریه و مساله پناهندگی آنان، در عین حال از ناتوانی اتحادیه عرب در حل مشکل پناهجویان سوری سخن گفت و آن را از جمله مشکلاتی دانست که رفع آن در گرو حل و فصل مشکلات سیاسی سوریه است.
'ایلان کوردی' کودک غرق شده سوری به همراه برادر و والدینش در سفری پرمخاطره برای رسیدن به یک مکان امن تلاش می کردند. این کودک همراه با 15 قربانی دیگر در نزدیکی سواحل ترکیه غرق شدند.
سوریه از مارس( اسفند 89) 2011 تاکنون با بحران ناشی از ورود تروریست های خارجی به این کشور مواجه است.

“ 11میلیون سوری آواره شده اند ”