رای گیری آلمان و سوئد با همکاری آمریکا برای کشتار در افغانستان

کد خبر : #1160
تاریخ انتشار : شنبه, 14 شهریور 1394 12:03
تعداد بازدید کننده : 647
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
رای گیری آلمان و سوئد با همکاری آمریکا برای...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
برخی از مقام‌های آلمانی و سوئدی با همکاری آمریکا در مرکز عملیات‌های مشترک این نیروها در کابل پس از دیدن اهداف در نمایشگر، برای صدور دستورهای کشتار به وسیله پهپادها، رای گیری می‌کنند.

به گزارش تسنیم، بر خلاف تعهد دولت اوباما برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، پنتاگون همچنان حملات هواپیماهای بدون سرنشین خود را ادامه می‌دهد.

بر اساس گفته دو مقام ارشد غربی، دولت‌های آلمان و سوئد قانون اساسی خود را با کمک به آمریکا در انجام چنین حملاتی نقض می‌کنند.

مقامات نظامی آمریکا با حضور در «مرکز عملیات‌های مشترک» در کابل اهداف احتمالی حملات هواپیماهای بدون سرنشین را بررسی می‌کنند.

تصاویر اهداف تروریست‌های مظنون بطور زنده در نمایشگری نشان داده می‌شود و سپس مقام‌های نظامی در مورد « دستور قتل» آنان رای‌ می‌دهند.

محدودیت‌های قانون اساسی، نظامیان آلمانی را از انجام عملیات‌های تهاجمی در بیشتر موارد منع کرده است. اما این دو مقام ارشد غربی می‌گویند که هم آلمان و هم کشور سوئد در این جلسات حاضر می‌شوند.

یک مقام ارشد غربی گفت: این آخرین خواسته‌ای بود که ناتو می‌خواست آن را عملی سازد، اما آمریکایی‌ها ظاهرا خواهان این است که همه در آن شرکت کنند که این عمل «پوششی سیاسی» بر اینگونه تصمیم‌ها می‌گذارد.

آمریکا برای انجام چنین حملاتی و تعویق تعهد خروج کامل نیروهای نظامی از افغانستان مورد انتقاد قرار گرفته است.

نیروهای آمریکایی در افغانستان به حدود 9 هزار و 800 تن می‌رسند که انتظار می‌رود در گام نخست وظیفه آموزش نیروهای امنیتی افغانستان را بر عهده داشته باشند.

آمریکا استثنایی برای انجام عملیات‌های مبارزه با تروریسم دارد که طبق آن واشنگتن اجازه دارد تا تمام پناهگاههای شبه‌نظامیان القاعده را مورد حمله قرار دهد.

کشورهای آلمان، سوئد و آمریکا تمام این اتهامات را رد کرده‌اند.

«کونراد لاکس» سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان گفت: آلمان هیچ فردی برای همکاری در مرکز عملیات‌ مشترک فرماندهی از زمان تغییر ماموریت جنگی به ماموریت حمایت قاطع نداشته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان ادامه داد: آلمان عملیات‌های مبارزه با تروریست را در افغانستان انجام نمی‌دهد و در تصمیم‌های مبارزه علیه تروریست هیچ دخالتی ندارد.

اگرچه بعد از مدتی سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان بطور عجیبی گفت که افرادی از جانب کشور آلمان در مرکز عملیات‌های مشترک حضور دارند اما در اتخاذ دستورات قتل هیچ دخالتی ندارند.

همچنین «مارینت رادبو» سخنگوی مطبوعاتی وزارت دفاع سوئد نیز گفت: هیچ یک از افسران سوئدی در اتخاذ دستور قتل و یا انجام عملیات‌های مبارزه با تروریسم مشارکت ندارند.

ژنرال «ویلسون شفنر» سخنگوی نظامی آمریکا نیز گفت: پرسنل کشورهای غیر-ناتو هیچ دخالتی و یا مسئولیتی برای برنامه‌ریزی و انجام عملیات‌های فعال انجام شده توسط نیروهای آمریکایی در افغانستان ندارند.

اگرچه بنا بر گفته برخی مقامات، این موضوع باعث شده تا اختلافاتی میان اعضای کشورهای ناتو بوجود آید.

“ رای گیری آلمان و سوئد با همکاری آمریکا برای کشتار در افغانستان ”