رهبران اروپایی مسئول مرگ مهاجران هستند

کد خبر : #1159
تاریخ انتشار : شنبه, 14 شهریور 1394 11:57
تعداد بازدید کننده : 638
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
رهبران اروپایی مسئول مرگ مهاجران هستند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رهبر حزب جبهه ملی فرانسه ضمن انتقاد از روسای جمهور قبلی این کشور تاکید کرد: فرانسوا اولاند کسی بوده که می‌بایست از دیپلماسی قبل از سلاح در درگیری‌های سوریه استفاده کند و سارکوزی نیز شخصی بوده که خواستار حمله هوایی به لیبی شده است.

به گزارش تسنیم، مارین لوپن رهبر حزب جبهه ملی فرانسه امروز جمعه در مصاحبه با رادیو آر تی ال فرانسه تصریح کرد: رهبران اروپایی مسئول مرگ مهاجران غیر قانونی هستند که جان خود را در تلاش برای رسیدن به اروپا از دست می دهند.

اظهارات مارین لوپن دو روز پس از آن بوده است که رسانه های خبری اروپا تصویری را از جسد بی جان یک کودک سوری منتشر کردند که در سواحل ترکیه غرق شده بود. این کودک سه ساله به همراه خانواده اش در قایقی بوده اند که در مسیر عزیمت به یونان غرق شده است.

لوپن افزود: این عکس سندی است که مسئولیت وحشتناک مقام های ما را اثبات می کند چرا که ده ها هزار مهاجر روزانه برای عبور از این مسیر مرگبار تلاش می کنند، تنها به این دلیل که اتحادیه اروپا مهاجران دیگری را پیش از آنها پذیرفته است.

وی در ادامه از عملکرد فرانسوا اولاند انتقاد کرد و گفت: اولاند کسی بوده که می بایست از دیپلماسی پیش از اسلحه در نزاع سوریه استفاده می کرد و نیکولای سارکوزی رئیس جمهور قبلی فرانسه نیز کسی است که خواستار حمله هوایی به لیبی شده است.

لوپن افزود: این فعالیت ها منجر به بی ثبات شدن این کشورها شده و در نهایت موج سرازیر شدن مهاجران به اروپا را در پی داشته است.

بر اساس اعلام آژانس کنترل مرزی اروپا در 7 ماه نخست امسال بیش از 340 هزار مهاجر غیر قانونی از طریق دریای مدیترانه خود را به اروپا رسانده اند.

سازمان بین المللی مهاجرت برآورد کرده است که بیش از 2500 نفر از مهاجران خارجی که قصد عبور از دریای مدیترانه را داشته اند، کشته شده اند.

“ رهبران اروپایی مسئول مرگ مهاجران هستند ”