آغاز بکار کلینیک های مثلثی در زندان های کشور

کد خبر : #1148
تاریخ انتشار : دوشنبه, 9 شهریور 1394 14:32
تعداد بازدید کننده : 777
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آغاز بکار کلینیک های مثلثی در زندان های کشور
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندان ها از آغاز بکار کلینیک های مثلثی به شکل جدید در زندان های ۱۴ استان کشور پس از اجرای موفقیت آن در مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ، خبر داد.

به گزارش مهر، دکتر تشکریان اعلام کرد: با اجرای موفق طرح جدید کلینیک های مثلثی که از یک سال پیش به صورت پایلوت و با هدف آموزش و کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ در حال اجرا است، این طرح امسال در سطح زندان های ۱۴ استان کشور اجرا می شود.

وی گفت: کلینیک های مثلثی با هدف ارایه مشاوره و آموزش در راستای برنامه کاهش آسیب رفتارهای پرخطر به زندانیان تشکیل شده و زندانیان در بدو ورود مورد معاینه منظم و دوره‌ای قرار گرفته و برای آنان پرونده تشکیل می‌شود که با توجه به نتایج و ارزیابی های انجام گرفته در طول اجرای آزمایشی یک ساله، شاهد اجرای موفق این طرح در زمینه بیمار یابی، آموزش، مشاوره، پیشگیری و درمان در در مجتمع ندامتگاه بزرگ تهران بودیم.

مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندان ها در ادامه با اشاره به پتانسیل و ظرفیت های ایجاد شده در مجتمع بزرگ ندامتگاه تهران گفت: اقدامات کنترلی در کلینیک های مثلثی باعث می شود که وزارت بهداشت بار کمتری را به دوش بکشد چون زندان گلوگاه مهمی در تشخیص و بیماریابی است که این کار در اجتماع به سختی و با انجام هزینه های زیادی انجام می گیرد.

“ آغاز بکار کلینیک های مثلثی در زندان های کشور ”