هشدار سازمان اطلاعات آلمان درباره خشونت وافراطی گری در این کشور

کد خبر : #1144
تاریخ انتشار : دوشنبه, 9 شهریور 1394 11:32
تعداد بازدید کننده : 773
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار سازمان اطلاعات آلمان درباره خشونت وافراطی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس سازمان اطلاعات داخلی ایالت زاکسن آلمان درباره ابعاد تازه‌ای از خشونت راست افراطی و تشدید حملات روی نیروهای پلیس هشدار داد.

به گزارش تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، سازمان اطلاعات داخلی آلمان درباره ابعاد تازه ای از خشونت در این کشور هشدار داد.

خشونت راست افراطی در شهر هایدهناو از نظر نهاد فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان ایالت زاکسن ابعاد تازه ای از خشونت در این کشور را به نمایش می گذارد.

"گوردین مایر پلات"، رئیس نهاد فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان ایالت زاکسن در گفتگو با روزنامه "دی ولت" تاکید کرد که خشونت و آمادگی خشونت علیه نیروهای پلیس مسئله ای جدید است. سابق نیروهای راست افراطی تلاش می کردند در برابر پلیس به عنوان مردانی پاک رفتار کنند.

حدود یک هفته پیش در آشوب هایی که در شهر هایدهناو در نزدیکی درسدن آلمان در برابر یک محل اقامت پناهندگان رخ داد حدود سی نیروی پلیس مجروح شدند.

مایر پلات در این باره اظهار داشت که چنین خشونتی را وی تا به حال در ایالت زاکسن تجربه نکرده بود.

این شورش‌ها ترس‌ها و نگرانی هایی را ایجاد کرده است. بسیاری از سیاستمداران بلند پایه آلمانی از جمله صدر اعظم آلمان در دیداری که از محل برگزاری این شورش ها داشتند با پناهندگان و حمایت کنندگان از آن ها اعلام همبستگی کردند.

بعد از ظهر روز گذشته نیز حدود 5 هزار نفر از شهروندان آلمانی در شهر درسدن آلمان در حمایت از پناهندگان و اعتراض به مواضع عرصه سیاسی و سازمان های آلمانی در قبال پناهندگان اعتراض کردند.

اخیرا حملات فراوانی در بسیاری شهرهای آلمان علیه محل اقامت پناهندگان رخ می دهد که نگرانی هایی را در بین مردم و سیاستمداران ایجاد کرده ست.

“ هشدار سازمان اطلاعات آلمان درباره خشونت وافراطی گری در این کشور ”