بحران مهاجرت؛ مجارستان کاردار فرانسه را احضار کرد

کد خبر : #1143
تاریخ انتشار : دوشنبه, 9 شهریور 1394 11:25
تعداد بازدید کننده : 993
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بحران مهاجرت؛ مجارستان کاردار فرانسه را احضار کرد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
'پتر سیارتو' (Peter Szijjarto ) وزیر امور خارجه مجارستان در پی انتقاد پاریس از عملکرد بواپست در قبال پناهجویان، کاردار فرانسه را فراخواند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی 'لو فیگارو'، سیارتو در اظهاراتی عنوان کرد: به جای قضاوت های شوکه کننده و بی اساس باید برای یافتن راه حل مشترکی برای اروپا (در قبال هجوم پناهجویان) متمرکز شد.
وی با اشاره به احضار کاردار فرانسه در بوداپست، اعلام کرد: به نظر می رسد که برخی در اروپا هنوز نمی توانند فشار مبهوت کننده و وحشتناکی را که موج مهاجران از غرب بالکان به مجارستان وارد می کند، درک کنند.
کمیسیون اروپا به اجرای سیاست توزیع و تقسیم پناهجویان در میان کشورهای عضو به عنوان راهی برای پایان دادن به بحران مهاجرت امیدوار بود. برخی از کشورها همچون اتریش، مجارستان، اسلوواکی و اسلوونی این نظام داوطلبانه را نمی پذیرند و این امر به اختلافات سیاسی میان کشورهای اروپایی در زمینه مهاجرت دامن زده است.
فابیوس دیروز (یکشنبه) رفتار برخی از کشورها به ویژه کشورهای شرق اروپا را که سهمیه بندی و تقسیم مهاجران را میان کشورهای منطقه نمی پذیرند، شرم آور خواند.
وزیر خارجه فرانسه حصار سیم خارداری را که مجارستان برای جلوگیری از ورود مهاجران و پناهجویان در مرزهای خود با صربستان ایجاد کرده است، مغایر با 'ارزشهای مشترک اروپایی' دانست.
وی همچنین گفتگوی جدی اتحادیه اروپا را با مقامات مجارستان برای برداشته شدن حصار مرزی خواستار شد.
مجارستان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا که با هجوم بی سابقه مهاجران غیرقانونی مواجه شده در سراسر 175 کیلومتر مرز مشترک خود با صربستان مانع مفتولی و سیم خاردار نصب کرده است. بوداپست همچنین کار احداث دیوار مرزی چهار متری را نیز آغاز کرده است.

“ بحران مهاجرت؛ مجارستان کاردار فرانسه را احضار کرد ”