پنج هزار بانوی خیر در مدرسه سازی مشارکت می کنند

کد خبر : #1135
تاریخ انتشار : یکشنبه, 8 شهریور 1394 15:12
تعداد بازدید کننده : 820
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
پنج هزار بانوی خیر در مدرسه سازی مشارکت می کنند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس ستاد بانوان خیر مدرسه ساز کشور گفت: بیش از ۲۵ هزار خیر به صورت فعال با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همکاری می کنند که پنج هزار نفر آنها بانوان خیر هستند.

خدیجه نیزاری در سفر به قزوین برای افتتاح دو واحد آموزشی که توسط خیرین ساخته شده است در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: بانوان نقش تربیتی موثری در جامعه دارند و پویایی نظام تعلیم تربیت در گرو ایفای نقش صحیح بانوان جامعه است.

نیزاری افزود: بانوان ضمن ایفای نقش مستقیم در فرآیند تعلیم و تربیت با مشارکت در امور خیریه، روح لطیف و مادرانه خود را در کمک به جامعه پیرامون خود نشان داده اند که مشارکت در مدرسه سازی نیز گامی ارزشمند در نهادینه کردن کارهای خداپسندانه است.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت خیرین مدرسه ساز در شکوفایی علمی و آموزشی جامعه، گفت: خیرین مدرسه‌ ساز با این کار در استقلال کشور سرمایه گذاری می ‌کنند و تحقق استقلال اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و اجتماعی کشور مدیون تلاش‌ بی ‌وقفه خیرین مدرسه ‌ساز است. 

نیزاری با قدردانی از حضور و مشارکت جدی بانوان خیر مدرسه ساز استان قزوین گفت: اگر بانوان در مدرسه سازی پیشگام باشند به تقویت انگیزه مردان هم برای حضور در این کار کمک می کنند و مدرسه سازی نهادینه می شود و اگر امروز استقبال مردان از مدرسه سازی بالا رفته بانوان تاثیرگذار بوده اند.

وی اظهارداشت: مشارکت بانوان در نهضت مدرسه سازی توسعه و پیشرفت جامعه را تضمین می کند و همه باید تلاش کنیم تا نهضت ساخت مدرسه در جامعه فراگیر شود.

رییس ستاد بانوان خیر مدرسه‌ ساز کشور گفت: از مجموع ۲۵ هزار خیر مدرسه ساز کشور بیش از پنج هزار نفر را بانوان تشکیل می دهند که هر کدام به طور متوسط یک تا ۳۰ مدرسه ساخته اند.

وی یادآورشد: در سال گذشته میزان تعهد خیرین حدود ۸۰۰ میلیارد تومان بود که ۲۵ درصد آنها توسط بانوان نیکوکار تقبل شد. 

نیزاری بیان کرد: بیش از ۱۳۰۰ مدرسه امسال در سال تحصیلی تحویل آموزش و پرورش خواهد شد که نسبت به سال قبل ۴۸ درصد رشد نشان می دهد.

وی یادآورشد: ۱۳۴ میلیارد تومان اعتبار ملی اعتبار ملی برای آموزش و پرورش تصویب شد که ۱۰۰ میلیارد تومان امسال برای خرید تجهیزات هزینه شده است.

نیزاری گفت: امسال در صددیم با کمک خیرین ۵۰۰ کلاس چوبی و گلی که غیر قابل استفاده است از چرخه آموزشی حذف شود و کلاس های استاندارد جایگزین آنها شود که تاکنون برای اجرای آن ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی بیان کرد: ساخت هر کلاس درس حدود ۱۰۰میلیون تومان است.

نیزاری بیان کرد: بر اساس آمار جامعه خیّرین مدرسه ساز و با احتساب خیرین، خانواده‌های آنها، دانش‌آموزان و دیگر افرادی که در این موضوع مشارکت دارند حدود ۵۰۰ هزار خیّر مدرسه ‌ساز در کشور وجود دارد. 

۵۴۰۰ پروژه نیمه تمام آموزش و پرورش در کشور وجود دارد

نیزاری اظهارداشت: در حال حاضر بیش از پنج هزار و ۴۰۰ پروژه نیمه تمام آموزشی در کشور وجود دارد که با کمک خیرین ۱۳۰۰ مدرسه مهرماه امسال تحویل آموزش و پرورش می شود.

وی یادآورشد: خیرین در کنار ساخت مدارس، عزم جدی در مقاوم سازی ونوسازی مدارس، تامین سیستم گرمایشی و سرمایشی و تجهیز مدارس، کمک به هوشمند سازی مشارکت دارند.

رییس ستاد بانوان خیر مدرسه‌ ساز کشور گفت: رسانه‌ها و مطبوعات و صدا وسیما در ترویج فرهنگ مدرسه ‌سازی و ترغیب خیرین مدرسه‌ساز به این کار خداپسندانه نقش تعیین کننده ای دارند و میتوانند موجب رشد و ارتقاء فرهنگ جامعه شوند.

“ پنج هزار بانوی خیر در مدرسه سازی مشارکت می کنند ”