سفیر اسبق ایتالیا: انتقاد ایران از استانداردهای دوگانه حقوق بشر به جا است

کد خبر : #113
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 7 آبان 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 798
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سفیر اسبق ایتالیا: انتقاد ایران از استانداردهای...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
«رابرتو تاسکانو» که بین سالهای 2003 تا 2008 عهده‌دار سمت سفیری ایتالیا در ایران بود در مصاحبه‌ای با پایگاه خبری «ایران‌وایر» در روز دوشنبه گفت که با موضع ایران درباره حقوق بشر موافق است....

سفیر اسبق ایتالیا در ایران در مصاحبه‌ای گفت که با موضع تهران درباره اینکه استانداردهای دوگانه‌ای درباره حقوق بشر وجود دارند موافق است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان دفاع از قربانیان خشونت به نقل از تسنیم، «رابرتو تاسکانو» که بین سالهای 2003 تا 2008 عهده‌دار سمت سفیری ایتالیا در ایران بود در مصاحبه‌ای با پایگاه خبری «ایران‌وایر» در روز دوشنبه گفت که با موضع ایران درباره حقوق بشر موافق است.
این دیپلمات اسبق اروپایی در پاسخ به سوالی درباره نحوه پاسخدهی همتایان ایرانی به اظهارات وی درباره حقوق بشر گفت هر گروه یا کشوری در پاسخ به بازرسی‌های بیرونی از اقداماتش درباره حقوق بشر، مواضعش را سخت‌تر می‌کند.
وی در ادامه گفت: «آنها (ایرانی‌ها) سپس می‌گویند که حقوق بشر حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را هم در بر می‌گیرد. اتفاقاً این درست است. حقوق بشر، تنها حقوق سیاسی نیست. آنها می‌خواهند بگویند اگر کشوری تمامی جوانان دارای سبقه‌های اجتماعی متفاوت را وارد مدارس دولتی خوب می‌کند، این هم حقوق بشر است، پس بیایید ببینیم که چه کسانی این حقوق را به کار می‌بندند و چه کسانی، خیر. تلاش آنها این است که دامنه بحث را وسیع کنند.»
تاسکانو در بخش دیگری از اظهاراتش تصریح کرد: «نکته دیگری که انها تلاش می‌کنند بگویند این است که "در حقوق بشر افرادی هستند که بدتر از ما هستند و استانداردهای شما در این مورد دوگانه است" و این چیزی است که من گاهی برای رد کردن آن راحت نبودم.»

“ سفیر اسبق ایتالیا: انتقاد ایران از استانداردهای دوگانه حقوق بشر به جا است ”