جنگ هسته ای در افغانستان یکی از گزینه های آمریکا بود

کد خبر : #1128
تاریخ انتشار : یکشنبه, 8 شهریور 1394 14:41
تعداد بازدید کننده : 616
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
جنگ هسته ای در افغانستان یکی از گزینه های...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یک دیپلمات سابق آلمانی اعلام کرد آمریکا آماده بود پس از حملات یازده سپتامبر از سلاح هسته ای در جنگ با تروریسم در افغانستان استفاده کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، میشاییل اشتاینر مشاور سابق گرهارد شرودر صدر اعظم پیشین آلمان در مصاحبه با نشریه اشپیگل گفت :
« دولت جرج دبلیو بوش رئیس جمهوری پیشین آمریکا در واکنش به حملات یازده سپتامبر ، همه احتمالات از جمله استفاده از سلاح هسته ای را در جنگ با تروریسم در افغانستان در نظر گرفته بود.»
وی افزود صدر اعظم وقت آلمان نگران بود که دولت آمریکا بیش از حد واکنش نشان دهد از این رو حمایت بی قید و شرط از واشنگتن را پس از حملات یازده سپتامبر رد کرد.
تنش های میان بوش و شرودر مدت ها بعد موجب مخالفت شدید آلمان با حمله نظامی به عراق در سال 2003 میلادی شد که فرانسه و روسیه نیز در این باره با آلمان هم نظر بودند.
اشتاینر 65 ساله که تابستان امسال بازنشسته شد چندین دهه یکی از دیپلمات های برجسته آلمان بود.
بر اساس گزارش های اولیه ، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ( سیا ) ظرف چهار روز پس از حملات یازده سپتامبر سال 2001 میلادی برنامه گسترده ای را برای مقابله با تروریسم در 92 کشور جهان ارائه داد.
آمریکا با اجرای این عملیات در کشورهای مختلف از جمله عراق ، افغانستان و پاکستان مسئول مرگ بیش از یک میلیون نفر شد.
جنگ های تحت فرماندهی آمریکا مستقیم و غیر مستقیم موجب مرگ حدود یک میلیون نفر در عراق ، 220 هزار نفر در افغانستان و 80 هزار نفر در پاکستان شد که در مجموع تعداد این تلفات به حدود یک میلیون و 300 هزار نفر رسید.
مایکل پین Michael Payne فعال مستقل اوایل امسال گفت استفاده از روش های تهاجمی دیگری چون حملات هواپیماهای بدون سرنشین و مداخله در امور داخلی دیگر کشورها ، آمریکا را در نظر جهانیان به تهدید بزرگی برای صلح جهانی تبدیل کرد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک ، حسین حقانی سفیر سابق پاکستان در آمریکا مارس سال 2015 میلادی در کنفرانسی درباره مبارزه با تروریسم گفت نبود انسجام و پیوستگی لازم در عملیات مقابله با تروریسم ازسوی آمریکا منجر به گسترش این پدیده شده است.

“ جنگ هسته ای در افغانستان یکی از گزینه های آمریکا بود ”