سالهای ۹۴ و ۹۵ سال توانمندسازی و توان‌افزایی بانوان است

کد خبر : #1117
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 4 شهریور 1394 15:26
تعداد بازدید کننده : 639
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سالهای ۹۴ و ۹۵ سال توانمندسازی و توان‌افزایی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده از نامگذاری سال ۹۴ و ۹۵ به‌عنوان سال توانمندسازی و توان‌افزایی بانوان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، شهیندخت مولاوردی در جمع خبرنگاران، افزود: براساس بررسی‌های انجام شده ایجاد مراکز درمانی تخصصی بانوان، عرضه محصولات و بازاریابی و ایجاد مراکز ورزشی مختص بانوان از جمله دغدغه بانوان است.

وی با اشاره به اینکه برنامه ششم توسعه مورد استقبال اکثریت جامعه به ویژه زنان و جوانان قرارگرفته است، اظهارداشت: در سیاست های کلی این برنامه به طور ویژه به تشریح حقوق زنان در جامعه پرداخته شده است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه به طرح های حوزه بانوان اشاره کرد و با بیان اینکه بیشتر این طرح‌ها در سطح ملی در حال اجرا هستند و حوزه های مختلفی را در برمی گیرد، عنوان کرد: سال ۹۴ و ۹۵ به‌عنوان سال توانمندسازی و توان‌افزایی بانوان اعلام شده است که امیدواریم در این راستا گروه‌های مختلف زنان با همکاری دستگاه‌های اجرایی به اهداف مورد نظر خود برسند.

شهیندخت مولاوردی در ادامه به ظرفیت‌های موجود در وزارت‌خانه‌ها در پیشبرد اهداف برنامه توانمندسازی بانوان هم اشاره کرد و یادآورشد: با همکاری وزارت راه و شهرسازی توانستیم بحث سکونت بانوان در حاشیه شهرها را پیگیری کنیم.

وی از پیگیری مشکلات زنان روستایی و دختران بازمانده از تحصیل در وزات جهادکشاورزی و آموزش و پرورش نیز خبرداد و بیان کرد: این طرح در حال بررسی و اجرا است.

شهیندخت مولاوردی، گفت: دختران فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های مختلف ‌می‌توانند از طرح توانمندسازی و شناخت ظرفیت‌ها توسط معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری استفاده کنند.

وی در ادامه حمایت از مدیران زن شرکت‌های دانش‌بنیان و تشویق آن‌ها برای استفاده از اعتبارات صندوق نوآوری و شکوفایی را از دیگر برنامه‌های تدوین شده در برنامه ششم توسعه عنوان کرد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده حمایت وزارت علوم از دختران دانشجو در راستای پیشبرد اهداف را از برنامه های تدوین شده در این معاونت اعلام کرد و افزود: این طرح در دوسال آینده به صورت ملی به اجرا درخواهد آمد.

شهیندخت مولاوردی به بیمه زنان خانه دار اشاره کرد و اظهارداشت: بیمه زنان خانه‌دار به صورت خویش‌فرما اجرا خواهد شد که در این راستا بانوان می‌توانند با مراجعه به سازمان تأمین اجتماعی و واریز ماهانه مبلغ ۱۸۰ هزار تومان از بیمه زنان خانه‌ دار بهره‌مند شود.

وی با بیان اینکه طرح بیمه زنان خانه دار هنوز به مرحله اجرا در نیامده است بیان کرد: پیگیری بیمه زنان خانه‌دار در چهارچوب نظام جامع رفاه و تأمین‌اجتماعی انجام خواهد شد.

این مسئول در ادامه با تاکید براینکه این نوع حق بیمه در قالب طرح های بیمه چند لایه است، گفت: سازمان تامین اجتماعی کشور لایحه این طرح را در چارچوب ماده ۲۷ قانون برنامه پنجم توسعه ارائه کرده است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در پایان از صدور حدود ۱۰ میلیون دفترچه بیمه سلامت در معاونت امور بانوان ریاست جمهوری خبرداد و یادآورشد: بخش اعظم این بیمه را زنان خانه‌دار تشکیل می‌دهند.

“ سالهای ۹۴ و ۹۵ سال توانمندسازی و توان‌افزایی بانوان است ”