عفو بین الملل افزایش اعدام در عربستان را محکوم کرد

کد خبر : #1112
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 4 شهریور 1394 15:06
تعداد بازدید کننده : 728
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
عفو بین الملل افزایش اعدام در عربستان را محکوم کرد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان عفو بین الملل افزایش اعدام در عربستان را که در طول یک سال به 2 هزار و 200 تن رسیده محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری نهرین نت روز چهارشنبه گزارش داد، سازمان عفو بین الملل حکم اعدام در عربستان را که وصف کشتن به نام قانون گذاشته محکوم کرد و در گزارش سالانه در پایگاه این سازمان یادآوری کرد که عربستان تنها کشوری در جهان است که بیشترین موارد حکم اعدام را به اجرا گذاشته است.
در بیانیه این سازمان آمده است، مقامات سعودی از ژانویه 1985 تا جولای 2015 ، دو هزار و 200 تن را اعدام کرده اند که برخی از این محکومان در زمان ارتکاب جرم کمتر از 18 سال سن داشته و به بیماری روانی دچار بوده اند.
در گزارش عفو بین الملل آمده است، در طول 6 ماه اول سال جاری (2015 میلادی) 102 تن و در فاصله اوت ۲۰۱۴ تا ژوئن ۲۰۱۵ میلادی 175 تن در این کشور اعدام شده اند.
عفو بین الملل در گزارش جدید خود تاکید کرد که بیشتر اعدام ها از طریق گردن زدن در ملا عام و سپس، از طریق تیرباران انجام شده و در مواردی هم اجساد اعدام شدگان، برای مدتی در مکان های عمومی در معرض دید مردم قرار گرفته است.
این سازمان افزود، اقدامات قضایی در عربستان احیانا به گونه ای است که متهمان حق برخورداری از وکیل و یا محاکمه علنی را ندارند و اعتراف گرفتن از متهمان تحت شکنجه انجام می شود و چنانچه متهمان خارجی باشند از داشتن مترجم هم محروم هستند.
عربستان که یکی از نزدیک ترین متحدان آمریکا در منطقه خاور میانه به شمار می رود، با این کشور از نظر امنیتی اقتصادی و سیاسی روابط نزدیک دارد.

“ عفو بین الملل افزایش اعدام در عربستان را محکوم کرد ”