ایران بزرگترین قربانی تروریسم است

کد خبر : #1110
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 4 شهریور 1394 15:00
تعداد بازدید کننده : 608
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ایران بزرگترین قربانی تروریسم است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دبیر دومین کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور با بیان اینکه ایران بزرگترین قربانی تروریسم است، گفت: نتیجه یک سال کار پژوهشی نشان می دهد ایران دارای 17 هزار و 400 شهید ترور است.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد جواد هاشمی نژاد روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: ترور و تروریسم همواره طی 36 سال پس از انقلاب گام به گام و پا به پای تحولات مختلف در کشور جلو آمده، بگونه ای که شاهد انواع ترور مسوولان توسط گروه ها و گروهک های متعدد بوده ایم.
وی ادامه داد: هیچ جای دنیا به اندازه ایران دارای شهید ترور نیست، انقلاب اسلامی باعث شد شرایط نفوذ دشمن در بخش های مختلف حکومت فراهم شود، بگونه ای که ترور را در عالی ترین سطح مسوولان کشور شاهد بودیم.
هاشمی نژاد افزود: هیچ کشوری در دنیا یافت نمی شود که در طول یک سال و یک ماه دو رییس قوه، نخست وزیر، نمایندگان و وزرا در کنار مردم کوچه و بازار و در سنین و اقشار مختلف به شهادت رسیده باشند.
دبیر دومین کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور با اشاره به شیوه ترور انتحاری در کشور خاطرنشان کرد: این شیوه در سال 60 و دو سال پس از آن برای به شهادت رساندن پنج نفر از شخصیت های کشور شامل چهار امام جمعه و شهید هاشمی نژاد اتفاق افتاد، شیوه ای که مبدع آن گروهک منافقین بود.
وی گفت: به جمهوری اسلامی ایران در این زمینه ظلم مضاعف شده، همه گروه ها و گروهک ها از همان ابتدا در کشورهای غربی دارای دفتر رسمی بودند، رسانه های زیادی در اختیار آنها بود و بدون آنکه کسی به آنها اعتراض کند، تخلف می کردند.

** افتتاح کنگره با حضور و سخنرانی رییس جمهوری
هاشمی نژاد با بیان اینکه دومین کنگره بین المللی شهدای ترور روزهای نهم و دهم شهریور ماه، روز مبارزه با تروریسم(روز شهادت شهید رجایی و باهنر) برگزار می شود، افزود: این کنگره روز نهم شهریور ماه با حضور و سخنرانی رییس جمهوری در سالن اجلاس سران افتتاح خواهد شد.
وی ادامه داد: در این کنگره حدود 400 نفر از خانواده شهدای ترور از نقاط مختلف کشور و 40 میهمان خارجی از اندیشمندان و صاحبنظران شرکت خواهند کرد.

“ ایران بزرگترین قربانی تروریسم است ”
تگ ها ترور