نژادپرستی در آمریکا نهادینه شده است

کد خبر : #1090
تاریخ انتشار : سه شنبه, 3 شهریور 1394 10:53
تعداد بازدید کننده : 823
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نژادپرستی در آمریکا نهادینه شده است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
شهر فرگوسن آمریکا، تقریبا یک سالی هست که درگیر مسائل نژادپرستی است و مردم آن دست از اعتراض به سیاه‌کُشی‌های پلیس ایالات متحده آمریکا بر نمی‌دارند.

به گزارش تسنیم، سال پیش و در همین زمان، مایکل براون، نوجوان سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس آمریکا کشته شد و از آن زمان به بعد بود که اعتراضات علیه سیستم حاکم کلید خورد.

خبرنگار بین الملل تسنیم برای بررسی وضعیت شهر فرگوسن، گفتگویی را با دیوید هانر، عضو حزب دموکرات آمریکا از شهر میشیگان و نامزد انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا در همین حوزه انتخابیه انجام داده که در ادامه از نظر می گذرد.

عضو حزب دموکرات آمریکا درباره حوادث شهر فرگوسن گفت: «حوادث فرگوسن بیانگر، از بین رفتن زندگی هر آدمی است که ( از نظر سفید پوستان) لکه ننگی برای جامعه محسوب می شود!».

دیوید هانر در ادامه و در پاسخ به سوالی که چرا با وجود گذشت این همه سال، هنوز هم نژاد پرستی در بیشتر مناطق آمریکا وجود دارد، افزود: «دلایل بسیاری برای این تعصب و نژادپرستی وجود دارد. یکی از چیزهایی که بین همه مشترک است این است که این رفتار آموخته شده و نهادینه شده است».

عضو حزب دموکرات ایالات متحده در خصوص اعمال مجازات برای پلیس آمریکا بخاطر کشتن سیاه پوستان در فرگوسن و دیگر شهرهای ایالات متحده، این گونه توضیح داد: «قوانین در هر جایی که نیاز به اجرای آن است وجود دارد به طوری که با همه به طور مساوی و تحت قانون رفتار شود. این چیزی است که ما نیاز داریم یاد بگیریم و از بیشتر مردم صرف نظر از موقعیتشان این انتظار می رود».

کاندیدای مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به سوالی که آیا انتخاب یک رئیس جمهوری سیاه بعنوان نمادی برای مبارزه با نژاد پرستی در آمریکا، فقط یک اقدام نمادین بوده است، از این اتفاق دفاع کرد اما در عین حال گفت: «این یک لحظه بزرگ در تاریخ ملت ما بود. گرچه برخی سیاستمداران و عاملانشان با تعصب برای منافع شخصی خود از آن سوء استفاده کردند».

هانر همچنین با قائل نشدن تاریخ انقضایی برای اعتراضات در فرگوسن گفت: «مردم تا زمانی که احساس کنند نیازهایشان برآورده نمی شود اعتراض خواهند کرد».

این سیاستمدار آمریکایی در خصوص سوالی درباره اینکه به نظر می رسد سیستم دولتی آمریکا، به شدت نژادپرستانه عمل می‌کند، این موضوع را رد کرد اما در عین حال گفت: «من این ادعا را رد می‌کنم. یک دولت خوب، نژادپرست نیست. ما نیاز داریم یاد بگیریم و از بیشتر مردم صرف نظر از موقعیتشان، این انتظار می رود».

عضو حزب دموکرات آمریکا در پایان و درباره زمان تحقق رویای برابری آمریکایی گفت: «بسیاری از آمریکایی ها به این رویا دست یافته اند. ما در حال حاضر نیاز هست کار کنیم که این رویا به یک واقعیت برای همه تبدیل شود».

“ نژادپرستی در آمریکا نهادینه شده است ”