اعزام کشتی حامل کمک های دارویی هلال احمر ایران برای مردم یمن

کد خبر : #1075
تاریخ انتشار : یکشنبه, 1 شهریور 1394 15:25
تعداد بازدید کننده : 564
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اعزام کشتی حامل کمک های دارویی هلال احمر ایران...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر ایران، از اعزام یک کشتی حامل کمک های دارویی این جمعیت برای مردم یمن خبر داد.

محمد شهاب الدین محمدی عراقی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این محموله 106 تنی شامل اقلام داروی و لوازم پزشکی است.
وی ادامه داد: این کشتی اواخر هفته گذشته از بندر شهید رجایی به سوی بندر سلاله عمان حرکت کرد.
معاون جمعیت هلال احمر، زمان رسیدن این کشتی به بندر سلاله را هفته آینده اعلام کرد و افزود: این محموله داروی سپس توسط کشتی های اجاره ای از سوی کمیته بین المللی صلیب سرخ، از بندر سلاله به یمن ارسال می شود.
محمدی عراقی گفت: این محموله دارویی، حسب اعلام نیازمندی های هلال احمر یمن و کمیته بین المللی صلیب سرخ تهیه شده است.
وی همچنین درباره کمک نقدی مردم ایران که از سوی هلال احمر جمع آوری شده، افزود: به خاطر شرایط یمن، امکان اهدا مستقیم مالی وجود ندارد.
معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر گفت: از کمک های نقدی جمع آوری شده، اقلام مورد نیاز مردم یمن را خریداری کرده و سپس برای مردم جنگ زده یمن ارسال می کنیم.
بر اثر حمله ائتلاف به رهبری عربستان به یمن از ششم فروردین سال جاری تا کنون که با هدف بازگرداندن حکومت به منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن صورت گرفت، هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته و مجروح و دهها هزار نفر نیز آواره شده اند و 80 درصد تاسیسات زیربنایی و خدماتی و درمانی این کشور از بین رفته است.

“ اعزام کشتی حامل کمک های دارویی هلال احمر ایران برای مردم یمن ”