مسلمان نبودن شرط پذیرفته شدن مهاجران در اروپا

کد خبر : #1069
تاریخ انتشار : یکشنبه, 1 شهریور 1394 10:02
تعداد بازدید کننده : 1027
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
مسلمان نبودن شرط پذیرفته شدن مهاجران در اروپا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
برخی از کشورهای اروپایی پذیرفتن مهاجران آواره را به مسلمان نبودن آنها مشروط کرده‌اند و این شرط خود را علناً اعلام می‌کنند.

به گزارش تسنیم، کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از چند ماه مذاکره با همدیگر به این نتیجه رسیدند که پناهندگانی که خود را به یونان و ایتالیا رسانده اند، به طور مساوی بین خود تقسیم کنند؛ ولی شرط "دین" به عنوان یکی از شروط پذیرفتن پناهندگان، بار دیگر نشان داد که مسلمانان همچنان با پدیده تبعیض مواجه هستند.

به عنوان مثال؛ اسلوواکی که مخالف تقسیم پناهندگان بین کشورهای اتحادیه اروپا بود، علناً اعلام کرد که فقط پناهندگان سوری مسیحی را به خاک خود راه خواهد داد.

روبرت فیسو نخست وزیر اسلواکی اعلام کرد که کشورش 100 مسیحی سوری را خواهد پذیرفت و ایوان مِتیک سخنگوی وزارت کشور اسلوواکی نیز متعاقباً اعلام کرد که مسجدی در این کشور وجود ندارد، و پناهندگان مسلمان پس از ورود به این کشور با مشکل سازگار کردن خود با آداب و رسوم کشور میزبان مواجه خواهند شد.

میلوش زِمَن رئیس جمهور چک نیز اخیراً در کنفرانسی خبری گفت که کشورش پناهندگان مسلمان و پناهندگان اهل شمال آفریقا را به علت اختلافات فرهنگی نخواهد پذیرفت .

به گزارش العالم، اتریش اولین عضو اتحادیه اروپا بود که علناً اعلام کرد که فقط پناهندگان مسیحی را می پذیرد . یوحانا میکل - لایتنر وزیر کشور اتریش اکتبر 2013 اعلام کرد که کشورش هزار پناهنده سوری را خواهد پذیرفت ولی این پناهندگان از میان مسیحیان انتخاب خواهند شد.

هر چند کارل هاینز گراندبوک سخنگوی وزارت کشور اتریش اعلام کرد که دولت متبوعش در پذیرفتن پناهندگان پایبند به کنوانسیون ژنو است ولی سایت اینترنتی این وزارتخانه اعلام می کند که در پذیرفتن پناهندگان اولویت با زنان ، کودکان ، خانواده های ضعیف و اقلیت مسیحی ستمدیده است .

خبرگزاری آلمان و روزنامه آلمانی وِلت اعلام میکنند که اسلوواکی ، جمهوری چک ، لهستان و بلغارستان شرط " مسیحی بودن " را برای پذیرفتن پناهندگان إعمال میکنند و از پذیرفتن پناهندگان مسلمان امتناع می کنند .

پناهندگانی که به علت جنگ از کشورهای خود آواره شده اند ابتدا به یونان و ایتالیا می روند، و از آنجا راهی کشورهای ثروتمندی همچون آلمان ، فرانسه ، انگلیس ، اتریش ، بلژیک و هلند می شوند .

اتحادیه اروپا نظامی اجباری را برای تقسیم پناهندگان بین اعضای خود آماده کرده است، به نحوی که کشورهای اسلوواکی ، جمهوری چک ، لهستان ، بلغارستان و مجارستان پذیرای پناهندگان باشند. در همین راستا اتحادیه اروپا اعلام کرد که 40 هزار پناهنده مقیم یونان و ایتالیا را خواهد پذیرفت و آنان را میان اعضای خود تقسیم خواهد کرد.

“ مسلمان نبودن شرط پذیرفته شدن مهاجران در اروپا ”