نقش مهم زنان در تعلیم و تربیت

کد خبر : #1060
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 28 مرداد 1394 14:33
تعداد بازدید کننده : 802
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نقش مهم زنان در تعلیم و تربیت
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
وزیر آموزش و پرورش، نقش زنان در تعلیم و تربیت کشور را بسیار مهم دانست و گفت: تلاش وزارت آموزش و پرورش پس از پیروزی انقلاب اسلامی و بویژه در دولت یازدهم، توسعه آموزش دختران است.

به گزارش ایرنا، علی اصغر فانی در مراسم «یاس مهربانی» که به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر برگزار شد، افزود: اعتقاد داریم آموزش دختران باید در رشته های مختلف متوسطه در شهر و روستا توسعه یابد و به استناد آمار و گزارش ها می توانیم اعلام کنیم که عدالت آموزشی در بخش دختران در آموزش وپرورش موفقیت هایی داشته است.
وی ادامه داد: در سطح جهانی، موضوع «آموزش برای همه» به عنوان تکلیف سال 2000 تا 2015 اعلام شده بود که گزارش آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران پس از ارایه در مجامع جهانی حاکی از آن بود که در آموزش برای همه بویژه برای دختران و تحت پوشش قرار دادن آنها، موفقیت هایی کسب کرده ایم.
فانی افزود: مسوولان یونسکو ابتدا باور نمی کردند تا این حد توفیق داشته ایم، اما جمهوری اسلامی ایران در راستای توسعه عدالت آموزشی به موضوع آموزش برای همه عنایت ویژه داشته است.
وزیر آموزش وپرورش گفت: امیدواریم در برنامه ششم توسعه که در حال تدوین است و تا پایان سال 94 به تصویب می رسد، بتوانیم در راستای تحقق اهداف و اجرای سند تحول که همان توسعه عدالت آموزشی و ارتقای کیفیت آموزشی است، بیش از پیش عنایت داشته باشیم.
وی با بیان اینکه بیش از نیمی از همکاران ما را در آموزش و پرورش بانوان تشکیل می دهند، افزود: نقش زنان در تعلیم و تربیت کشور بسیار مهم است و تاسی این همکاران از حضرت فاطمه الزهرا(س) می تواند در تربیت دانش آموزان نقش کلیدی داشته باشد.
فانی ضمن قدردانی از دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش در رابطه با برگزاری مراسم «یاس مهربانی» گفت: امیدواریم در آینده شاهد الگوپذیری دانش آموزان و الگو قرار دادن حضرت فاطمه الزهرا(س) باشیم و آثار آنها نیز منجر به تعلیم و تربیت نسل آینده شود.
وزیر آموزش و پرورش به 36 هزار دانش آموز شهید و حدود پنج هزار معلم، مربی و همکار فرهنگی شهید بویژه شهیدان باهنر و رجایی اشاره کرد و افزود: در نظام تعلیم و تربیت، الگو می تواند بسیار موثر باشد به همین منظور باید در تعلیم و تربیت دختران بدنبال الگوهایی باشیم که آنها با تاسی به چنین الگوهایی، رفتار، بینش و اعتقاد خود را سامان دهند، همانطور که در سند تحول نظام آموزشی بحث الگو قراردادن دانش آموزان در فلسفه تربیت اسلامی مورد تاکید قرار دارد.

“ نقش مهم زنان در تعلیم و تربیت ”