تعیین تکلیف طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در مجلس نهم

کد خبر : #1058
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 28 مرداد 1394 14:28
تعداد بازدید کننده : 659
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تعیین تکلیف طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دبیر کیمسیون فرهنگی مجلس گفت: با وجود اینکه طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده مدت‌هاست در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد و عقب می‌افتد، باید گفت که این طرح قطعاً در مجلس نهم تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش تسنیم، لاله افتخاری در پاسخ به سوالی در زمینه مطرح‌شدن طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در مجلس شورای اسلامی با توجه به اینکه حدود 5 ماه است که این طرح در دستور کار صحن علنی مجلس هر هفته قرار می‌گیرد اما عقب می‌افتد، اظهار داشت: متأسفانه این طرح هنوز در صحن علنی مجلس مطرح نشده است.

افتخاری با بیان اینکه این طرح هفته‌هاست در دستور صحن علنی مجلس می‌آید و به دلیل بررسی و تصویب طرح‌ها و لایحه‌های ضروری‌تر به عقب می‌افتد، تصریح کرد: قرار بود این هفته حداقل در صحن علنی مجلس بررسی شود اما باید در نظر داشت که این طرح بسیار سنگین است.

دبیر کیمسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تصویب طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده به مجلس نهم می‌رسد، یادآور شد: با این وجود، اشکالاتی در این طرح وجود دارد که آن را سنگین کرده است و همچنین اجرای آن را با سختی مواجه می‌کند که باید اصلاح شوند.

وی افزود: همچنین در طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده نیز که 55 ماده دارد، برخی موارد هم خلاف قانون اساسی است که امکان اینکه به شورای نگهبان برود و آنها ایراد بگیرند و به مجلس بازگردانند، وجود دارد.

“ تعیین تکلیف طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در مجلس نهم ”