تلاش هلال احمر ایران برای ایجاد شبکه بین‌المللی از جوانان منطقه منا

کد خبر : #1052
تاریخ انتشار : سه شنبه, 27 مرداد 1394 16:16
تعداد بازدید کننده : 384
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تلاش هلال احمر ایران برای ایجاد شبکه بین‌المللی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس دفتر منطقه‌ خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) فدراسیون بین المللی جمعیت‌های ملی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در دیدار با رئیس سازمان جوانان هلال احمر بر بکارگیری از ظرفیت‌های سازمان جوانان در طرح‌ها و برنامه‌های آینده تاکید کرد.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باریاما، رئیس اداره توسعه و مشارکت دفتر فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال‌احمر در منطقه منا با بیان اینکه فعالیت‌های جوانان در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی طبقه بندی می‌شود، گفت: جوانان شما در بخش‌های بهداشت، امداد و نجات و حمایت‌های روانی فعالیت می‌کنند و این نشان از توانمندی گسترده جوانان ایرانی دارد، بر این اساس می‌توان از این جوانان برای گسترش دیپلماسی بشردوستانه نیز بهره برد و آنان را فعال کرد.

وی با اشاره به دیدار با رئیس و دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران، افزود: در این دیدار بر مشارکت هرچه بیشتر جمعیت هلال احمر ایران در منطقه تاکید شد که این خبر بسیار خوبی است و ما هم در دفتر منا از آن استقبال می کنیم.

رئیس اداره توسعه و مشارکت دفتر منا با اشاره به اینکه احیای مجدد شبکه جوانان منطقه منا یکی از اولویت‌ها است، خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم تا با حمایت دبیرخانه ژنو، کار را منظم‌تر و منسجم‌تر پیش بریم و در اجلاس منا که اعضای شبکه، روسای سازمان‌های جوانان و جمعیت‌های ملی حضور پیدا می‌کنند، آماده دریافت طرح‌ها و نظرات هستیم.

در ادامه این دیدار، دکتر مسعود حبیبی، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه فعالیت‌های متنوع سازمان جوانان در تمام استان‌ها در حال اجرا است، یادآور شد: درنظر داریم تا با کمک شبکه‌ای از جوانان ایرانی، تجربیات خود را در سطح منطقه انتقال دهیم و اجلاس منا که قرار است در کشور عراق برگزار شود، فرصت خوبی برای تحقق این هدف است.

به گفته وی، امیدواریم بتوانیم یک شبکه بین‌المللی با "شعار صلح برای همه، آرامش برای منطقه" ایجاد کنیم که این نیاز امروز منطقه است و آمادگی داریم تا با ارائه پیشنهادهای عملیاتی سایر کشورهای منطقه، این طرح را اجرایی کنیم.

توانایی هلال‌احمر در زمینه آموزش نیروی انسانی در کشورهای همسایه قابل توجه است
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر در دیدار با رئیس دفتر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا(منا) فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر، گفت: توانایی‌های این جمعیت در زمینه آموزش نیروی انسانی در کشورهای همسایه قابل توجه است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت درمان و توانبخشی، دکتر سید رضا رئیس کرمی در دیدار با رئیس دفتر خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر با اشاره به سفر خود به لبنان، افزود: لبنان منطقه ای پر از بحران و خطرات گوناگون است، به همین دلیل زحمات و خطرات زیادی برای مسئولان ایجاد می کند.

وی با تاکید بر اینکه ما در ایران در امنیت کامل به سر می بریم، اما همیشه متاثر از مشکلات منطقه و نگران همسایگان خود هستیم، گفت: جمعیت هلال احمر در کشورهایی چون عراق، سوریه، لبنان، افغانستان و پاکستان حضور فعال داریم.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه توانایی این جمعیت در زمینه آموزش نیروی انسانی در کشورهای همسایه قابل توجه است، گفت: تیم‌های درمان اضطراری در حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی می‌توانند در مواقع خاص وارد عمل شوند.

در پایان الیاس غانم، رئیس دفتر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا(منا) فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر نیز با تاکید بر آشنایی خود با ظرفیت‌های جمعیت هلال احمر ایران و معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی، آمادگی خود را برای افزایش و گسترش زمینه‌های همکاری اعلام کرد.

تلاش هلال احمر ایران برای ایجاد شبکه بین‌المللی از جوانان منطقه منا - 33
“ تلاش هلال احمر ایران برای ایجاد شبکه بین‌المللی از جوانان منطقه منا ”