بررسی لایحه کاهش ساعت کاری زنان در مجلس

کد خبر : #1033
تاریخ انتشار : یکشنبه, 25 مرداد 1394 11:37
تعداد بازدید کننده : 708
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بررسی لایحه کاهش ساعت کاری زنان در مجلس
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
عضو فراکسیون زنان مجلس از بررسی لایحه کاهش ساعت کاری زنان در هفته جاری صحن علنی مجلس خبر داد.

به گزارش خانه ملت، فاطمه آلیا با یادآوری عدم بررسی دو فوریت لایحه کاهش ساعت کاری زنان در جلسات هفته گذشته مجلس، افزود: با توجه به پیگیری‌های زنان شاغلی که مشمول مفاد این لایحه هستند لذا از تمام ظرفیت‌های آیین‌نامه استفاده کردیم تا لایحه کاهش ساعت کاری زنان هرچه سریع‌تر در صحن علنی بررسی شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به پایان کار مجلس نهم و وجود طرح‌ها و لوایح اولویت‌دار در مجلس، بررسی دو فوریت لایحه کاهش ساعت کاری زنان با تاخیر مواجه شد که البته به نظر می‌رسد در هفته جاری این لایحه در دستور کار قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره جزئیات لایحه کاهش ساعت کاری زنان، تصریح کرد: علی‌رغم اینکه در برخی از رسانه‌ها تلاش برای تضعیف این لایحه صورت می‌گیرد به گونه‌ای که عنوان می‌شود تصویب آن منجر به بیکاری زنان خواهد شد اما واقعیت آن است که در صورت قانونی شدن این لایحه در درجه اول ساعت کاری زنان شاغل در دستگاه‌های دولتی که سرپرست خانوار بوده یا فرزند معلول یا زیر 7 سال دارند، از 44 ساعت به 36 ساعت تبدیل می‌شود.

وی یادآور شد: از سویی دیگر دولت در این لایحه با درنظر گرفتن تبصره‌‌ای تلاش شده تا افرادی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند نیز مشمول این لایحه شوند به گونه‌ای که از سوی مجلس پیشنهاد شده تا دولت با ارایه مشوق‌هایی به کارفرماها این لایحه را اجرایی کند.

عضو فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تصویب این لایحه منجر به بیکاری زنان نخواهد شد زیرا اجرای آن از بدو استخدام نیست بدان معنا افرادی هستند که ممکن است چندین سال سابقه استخدام داشته باشند که مشمول اجرای آن خواهند شد همچنین این لایحه داوطلبانه است و اگر کسی نیاز ندارد می‌تواند از آن استفاده نکند.

“ بررسی لایحه کاهش ساعت کاری زنان در مجلس ”