تدوین پیش نویس سند ملی امنیت زنان و کودکان در روابط اجتماعی

کد خبر : #1027
تاریخ انتشار : یکشنبه, 25 مرداد 1394 11:23
تعداد بازدید کننده : 573
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تدوین پیش نویس سند ملی امنیت زنان و کودکان در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده از تدوین پیش نویس سند ملی امنیت بانوان و کودکان در روابط اجتماعی خبر داد و گفت: ویرایش نهایی پیش‏نویس این سند ملی با امضای وزیر کشور به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، فهمیه فرهمند پور افزود: پیش‏نویس سند مربوطه در دو جلد شامل 4 بخش اصلی، 6 پیوست و 11 ضمیمه در 385 صفحه تدوین و پس از امضای رحمانی فضلی برای انجام مراحل قانونی بعدی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارسال شد.
وی خاطرنشان کرد: تدوین «سند ملی امنیت بانوان و کودکان در روابط اجتماعی» که تکلیف موضوع ماده 227 برنامه پنجم توسعه است، در دولت قبل به وزارت کشور واگذار شد اما تا پایان کار دولت به نتیجه نرسید و در دولت یازدهم، در دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور دنبال شد.
سند ملی امنیت زنان و خانواده شامل چشم اندازها، رسالت ها و ماموریت ها برای امنیت زنان و کودکان است که اجرای تامین امنیت در عرصه های مختلف اجتماعی و روانی را در دستور کاردارد.
ماده227 برنامه پنجم توسعه: دولت نسبت به تهیه و تدوین « سند ملی امنیت بانوان و کودکان در روابط اجتماعی» با مشارکت و برنامه ریزی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، قوه قضائیه، سازمان بهزیستی کشور، شهرداری، وزارت کشور، شورای عالی استانها، مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کار و امور اجتماعی توسط دولت در طول سالهای برنامه اقدام قانونی به عمل آورد.

“ تدوین پیش نویس سند ملی امنیت زنان و کودکان در روابط اجتماعی ”