وضعیت وخیم ده ها زن کنیایی در زندان های عربستان

کد خبر : #1023
تاریخ انتشار : شنبه, 24 مرداد 1394 14:33
تعداد بازدید کننده : 729
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
وضعیت وخیم ده ها زن کنیایی در زندان های عربستان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
پایگاه خبری اخبارالساعه امارات نوشت که بیش از 160 زن کنیایی در زندان های عربستان در وضعیت نامناسب حقوق بشری و بهداشتی منتظر بازگشت به کشورشان هستند.

به گزارش ایرنا این پایگاه خبری روز شنبه با اشاره به بدرفتاری ماموران آل سعود با این زنان و شرایط غیر بهداشتی زندان ها، ویدئویی از وضعیت اسفبار این زنان که بین فعالان کنیایی دست به دست می شود را منتشر کرد.
ازدحام بیش از حد زنان در زندان های کوچک با وجود گرمای طاقت فرسا که از داشتن کمترین امکانات بهداشتی محرومند، در این فیلم نشان داده می شود.
نهادها و دیده بان های حقوق بشر بین المللی بارها نسبت به نقض حقوق بشر و بدرفتاری با زندانیان سیاسی، کارگران خارجی و خبرنگاران در عربستان به این کشور هشدار داده اند.
این سازمان ها بارها خواستار برقراری اصلاحاتی از جمله تغییر نظام قضایی عربستان و مبارزه با سرکوب مذهبی و سیاسی در این کشور شده اند.
بسیاری از سعودی ها، با زورگویی، قوانین مربوط به کار و کارگری را درمورد کارگران ضعیف خارجی زیر پا می گذارند و از این افراد مظلوم به عنوان سپری برای محافظت از خود در برابر جرایم سازمان یافته ای که خودشان مرتکب می شوند، استفاده می کنند.
از جمله موارد نقض حقوق بشری که در عربستان در گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر آمده است، حملات سرکوبگرانه علیه فعالان سیاسی و اجتماعی، مخالفت با افکار مخالفان، اجازه ندادن به بیان افکار، شکنجه در زندان ها، دستگیری و بازداشت های خودسرانه، نژادپرستی های دینی و طرد گروهی کارگران خارجی از جمله زنان و بدرفتاری با آنان است.

“ وضعیت وخیم ده ها زن کنیایی در زندان های عربستان ”