اتریش حقوق پناهجویان را نقض می کند

کد خبر : #1021
تاریخ انتشار : شنبه, 24 مرداد 1394 14:23
تعداد بازدید کننده : 966
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اتریش حقوق پناهجویان را نقض می کند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان عفو بین الملل با انتقاد از اتریش، برخورد این کشور را با پناهجویان غیر انسانی دانست.

به گزارش پرس تی وی، سازمان عفو بین الملل روز جمعه گزارشی انتقادی از شرایط نامناسب پناهجویان در اتریش منتشر کرد.
سازمان عفو بین الملل با انتقاد تند از شرایط نامناسب پناهجویان در اردوگاه "ترایزکرشن" اتریش، این کشور را به نقض آشکار حقوق بشر و استانداردهای پذیرش مهاجر متهم کرد.
ازدحام جمعیت، مراقبت های پزشکی ناکافی، تاخیر در انتقال پناهجویان به سایر مراکز مهاجر پذیر و شرایط مخاطره آمیزی که کودکان با آن مواجه هستند، از جمله مواردی است که سازمان عفو بین الملل با اتکای به آنها، اتریش را به نقض حقوق پناهجویان متهم کرد.
اردوگاه "ترایزکرشن" در حال حاضر پذیرای 4000 زن و مرد مهاجر است. یافته های سازمان عفو بین الملل نشان می دهد حدود 1500 نفر از پناهجویان اردوگاه ترایزکرشن، جای خواب نداشته و بسیاری از کودکان نیز در چادرهایی اسکان داده شده اند که خارج از این اردوگاه برپا شده اند.
دبیر کل سازمان عفو بین الملل در اتریش، دولت این کشور را به ناکارآمدی در امور پناهجویان متهم کرد. وی اظهار داشت: "اتریش درگیر مشکلات مالی نبوده و با کمبود منابع نیز مواجه نیست. بنابراین ناکارآمدی در پذیرش شایسته پناهجویان، از سوء مدیریت دولت اتریش در امور مهاجران حکایت دارد."
سازمان عفو بین الملل خواستار کمک رسانی سریع به کودکان پناهجو در اردوگاه ترایزکرشن شد. اتریش 8.5 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور در سال 2014، بیش از 28000 درخواست پناهندگی دریافت کرد.
پیش بینی می شود تا انتهای سال جاری میلادی، 75000 پناهجو وارد این کشور شوند. اتحادیه اروپا اعلام کرد جهان با بی سابقه ترین بحران مهاجرت از زمان جنگ جهانی دوم مواجه است.

“ اتریش حقوق پناهجویان را نقض می کند ”