کشف مجدد گورهای دسته‌جمعی کودکان در کانادا

کد بلاگ : #6602
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 25 اسفند 1400 11:35
مقام‌های استان ساسکاچوان از پیدا شدن بقایای پیکرهای 751 کودک در محوطه یک مدرسه شبانه‌روزی خبر داده‌اند. همچنین یک گور 169 کودک دیگر نیز در محل استقرار مدرسه شبانه‌روزی سنت برنارد کشف شده است.

خبرگزاری آناتولی، در روز پنج‌شنبه ۱۲ اسفندماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص کشف بقایای اجساد 169 کودک دیگر در کانادا منتشر کرده است. بنا به اظهارات یکی از مقامات کانادا در یک نشست خبری، گور ۱۶۹ کودک دیگر در محل استقرار مدرسه شبانه‌روزی سنت برنارد، در خلال کار مداوم با رادار اسکن زیرزمینی و پهپادی در این منطقه کشف شده است. گفتنی است در ماه مه گذشته میلادی نیز، در محوطه یک مدرسه شبانه‌روزی سابق در شهر کملوپس ایالت بریتیش کلمبیای کانادا که توسط کلیسای کاتولیک مدیریت می‌شد، بقایای اجساد 215 کودک کشف شد که برخی از آن‌ها کودکانی حدود سه ساله بودند. همچنین مقام‌های استان ساسکاچوان، در زمینه کشف بقایای پیکرهای ۷۵۱ کودک در محوطه یک مدرسه شبانه‌روزی در این استان اطلاع‌رسانی کرده‌ بودند.
طبق گزارش، دولت کانادا در گذشته کودکان بومی را از خانواده‌های‌شان به زور جدا کرده و آن‌ها را در این مدارس اسکان داده است. گزارش می‌افزاید در تحقیق شش ساله‌ای که در این زمینه انجام شد و گزارش آن در سال ۲۰۱۵ میلادی انتشار یافت، از این اقدام کانادا با عنوان «نسل‌کشی فرهنگی» یاد شده است. این گزارش بر جزئیاتی مشتمل بر ارائه آزار‌های هولناک جسمی، تجاوز، سوء‌تغذیه و دیگر جنایاتی که حدود ۱۵۰ هزار کودک مستقر در این مدارس متحمل آن شده بودند، اشاره کرده است. بر اساس این گزارش، 4100 دانش‌آموز در این مدارس شبانه‌روزی جان خود را از دست داده‌اند. گفتنی است دولت کانادا در سال 2008 میلادی، از وجود چنین نظامی در آموزش این کشور رسماً عذرخواهی کرده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://b2n.ir/q86771