مسدود شدن حساب‌های نهادها و مراکز اسلامی در بانک‌‌های کانادا به بهانه تامین مالی تروریسم

کد بلاگ : #6779
تاریخ انتشار : سه شنبه, 19 مهر 1401 14:29
تعداد بازدید کننده : 104
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
مسدود شدن حساب‌های نهادها و مراکز اسلامی در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
شورای ملی مسلمانان کانادا در گزارشی به افشای مسدود و تحریم شدن حساب‌های بانکی شماری از سازمان‌های اسلامی و مواجهه آنها با دشواری‌های متعدد در قبال قوانین سخت‌گیرانه کشور در راستای مبارزه با پولشویی پرداخته است.

پایگاه خبری - تحلیلی میدل ایست مانیتور در تاریخ ۱۷ شهریور۱۴۰۱، در گزارشی از به بن‌بست خوردن بنیادها، انجمن‌ها و گروه‌های امدادگر متعلق به مسلمانان کانادا در مواجهه با قوانین مالی حاکم بر بانک‌های این کشور خبر داده است. طبق این گزارش، هدف اولیه این قوانین ممانعت از وقوع پولشویی و تأمین مالی گروه‌های تروریستی بوده است. در حالی‌که تصمیمات اتخاذ شده در رابطه با مسدود نمودن حساب‌های مالی که تنها در اختیار مدیریت بانک‌ها و بدون نیاز به حکم دادگاه انجام میپذیرد، آثار سوئی برای کمک‌های بشردوستانه جهانی سازمان‌های مسلمان کانادا به همراه داشته و از نگاه نمایندگان این نهادها اختیارات گسترده اعطاء شده به بانک‌ها در این زمینه، آنها را در معرض اقدامات فراقانونی قرار داده است.
گزارش می‌افزاید، شورای ملی مسلمانان کانادا در گزارشی به افشای مسدود و تحریم شدن حساب‌های بانکی شماری از سازمان‌های اسلامی و مواجهه آنها با دشواری‌های متعدد در قبال قوانین سخت‌گیرانه کشور در راستای مبارزه با پولشویی پرداخته است. از سویی دیگر این سازمان‌ها در اغلب موارد در معرض نظارت‌های موشکافانه و بی‌عدالتی قرار می‌گیرند و بسیاری از مسلمانان کانادا نیز با رفتارهای ناعادلانه نهادهای امنیتی مواجه می‌شوند. در این گزارش از نهادهای مالی کانادا درخواست شده با توجه به این‌که سازمان‌های مردم نهاد مزبور، نهادهای خیریه‌ای هستند که مطابق با قوانین کانادا به ثبت رسیده‌اند و مدیران آن‌ها هرگز متهم به ارتکاب جرمی نشده و یا با سازمان‌های متخلف در ارتباط نبوده‌اند، از عدم بروز جزم‌اندیشی در قبال مسلمانان در اقدامات، تصمیمات و دستورکارهای خود اطمینان حاصل نمایند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.middleeastmonitor.com/20220908-canadian-banks-target-accounts-ofmuslim-institutions-on-suspicion-of-terror-financing

 

“ مسدود شدن حساب‌های نهادها و مراکز اسلامی در بانک‌‌های کانادا به بهانه تامین مالی تروریسم ”