کارنامه تیره و تار ایالات متحده آمریکا در زمینه حمایت از کودکان

کد بلاگ : #6777
تاریخ انتشار : سه شنبه, 19 مهر 1401 14:21
تعداد بازدید کننده : 114
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کارنامه تیره و تار ایالات متحده آمریکا در زمینه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کودکان آمریکایی در تمامی ایالات این کشور می‌توانند به‌عنوان بزرگسال مورد محاکمه قرار گیرند، کودک همسری همچنان در بسیاری از ایالات به وقوع می‌پیوندد و تنبیه بدنی و کار کودکان نیز به قوت خود باقی است.

دیده‌بان حقوق بشر در تاریخ 22 شهریورماه 1401، در گزارشی به وضعیت کودکان و قوانین مربوط به آنان در ایالات متحده اشاره کرده است. به گزارش این سازمان، کودکان آمریکایی در تمامی ایالات این کشور می‌توانند به‌عنوان بزرگسال مورد محاکمه قرار گیرند، کودک همسری همچنان در بسیاری از ایالات به وقوع می‌پیوندد و تنبیه بدنی و کار کودکان نیز به قوت خود باقی است. طبق این گزارش آمریکا تنها عضو سازمان ملل است که کنوانسیون بین‌المللی حقوق کودک را تصویب نکرده و این در حالی است که بر اساس رتبه‌بندی جدید انجام شده توسط دیده‌بان حقوق بشر در خصوص قوانین ۵۰ ایالت آمریکا در رابطه با موضوعاتی چون، کودک‌همسری، کار کودکان، کودک مجرمان و تنبیه بدنی، هیچ یک از ایالات رتبه A و یا رتبه B را دریافت نکرده‌اند.
بر این اساس ایالت‌های نیوجرزی، اوهایو، آیووا و مینه سوتا موفق به دریافت رتبه C شده‌اند، درحالی که ۲۶ ایالت از جمله فلوریدا رتبه D و ۲۰ ایالت رتبه F (مردود) را به خود اختصاص داده و ایالتی چون، می‌سی‌سی‌پی، وایومینگ، اوکالاهما، جورجیا و واشنگتن در پایین‌ترین مراتب این رتبه‌بندی قرار گرفته‌اند. ‌بنابر این گزارش، در ۴۳ ایالت این کشور کودک همسری همچنان مجاز شمرده می‌شود و این در حالی است که در فاصله سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ میلادی، بیش از ۲۵۰ هزار کودک و برخی در سن ۱۰ سالگی ازدواج کرده‌اند. از سوی دیگر، هیچ‌یک از ایالات آمریکا تنبیه و اعمال خشونت به منظور ادب کردن کودکان را ممنوع نمی‌داند و سالانه حدود ۱۶۰ هزار کودک در مدارس این کشور در معرض تنبیه بدنی قرار می‌گیرند. این در حالی است که بنا بر پژوهش‌های انجام شده در این رابطه، تنبیه بدنی با هدف تصحیح رفتار کودکان اقدامی ناکارآمد به شمار آمده و تنها موجب افزایش پرخاشگری در آنها می‌شود.
طبق گزارش، قوانین کار کودکان در ایالات متحده اجازه می‌دهد کودکان ۱۲ ساله به مدت ۵۰ تا ۶۰ ساعت در هفته در بخش کشاورزی مشغول به کار شوند. همچنین بنا بر قوانین نیمی از ایالات آمریکا، کودکان زیر ۱۸ سال می‌توانند در صورت ارتکاب جرم حتی محکوم به حبس ابد بدون امکان عفو شوند. درحالی که سالانه بیش از ۵۰ هزار کودک در این کشور در دادگاه‌های بزرگسالان محاکمه می‌شوند که در اغلب موارد احکام حبس سنگین صادر می‌شود و این امر باعث افزایش تکرار و بازگشت به جرم شده است. بر اساس گزارش، تمامی اقدامات مذکور با موازین بین‌المللی مغایر بوده و برخی از آن‌ها سبب شده کودکان رنگین پوست و کودکان مبتلا به معلولیت را به گونه‌ای نامناسب تحت تأثیر قرار دهد. دیده‌بان حقوق بشر از ایالات متحده درخواست کرده کنوانسیون حقوق کودک را تصویب کند و سیاست‌گذاران ایالتی این کشور ملزم به مشاهده کارنامه خود در رابطه با حقوق کودکان و اتخاذ تدابیر لازم در راستای بهبود حمایت‌های قانونی از آن‌ها شوند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.hrw.org/news/2022/09/13/us-record-protecting-our-children-abysmal

 

“ کارنامه تیره و تار ایالات متحده آمریکا در زمینه حمایت از کودکان ”