نسبت بالای آزار و اذیت مسلمانان سیاه‌پوست در ایالات متحده در قیاس با پیروان سایر ادیان

کد بلاگ : #6768
تاریخ انتشار : یکشنبه, 27 شهریور 1401 15:33
تعداد بازدید کننده : 129
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نسبت بالای آزار و اذیت مسلمانان سیاه‌پوست در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مسلمانان آمریکا به خصوص بزرگسالان سیاه‌پوست، خاورمیانه‌ای‌، عرب‌ و آفریقایی‌تبارها 5 برابر بیشتر از سایر پیروان ادیان، آزار و اذیت از جانب پلیس این کشور را تجربه کرده‌اند.

پایگاه خبری – تحلیلی میدل ایست آی در روز سه‌شنبه اول شهریورماه ۱۴۰۱، در گزارشی به مطالعه انجام شده توسط دانشگاه رایس اشاره کرده است و بیان می‌کند مسلمانان آمریکا ۵ برابر بیشتر از سایر پیروان ادیان، آزار و اذیت از جانب پلیس این کشور را تجربه کرده‌اند. طبق یافته‌های این مطالعه، مسلمانان بزرگسال سیاه‌پوست، خاورمیانه‌ای‌، عرب‌ و آفریقایی‌تبار (شمال آفریقا) بیش از مسلمانان سفیدپوست به دلیل دین‌شان مورد آزار و اذیت پلیس قرار گرفته‌اند. گفتنی است که ۳۵ درصد از اتباع این مناطق فارغ از اعتقادات‌ دینی‌شان نیز با آزار و اذیت مواجه شده‌اند که حدوداً ۱۰ برابر میزانی است که در میان کل بزرگسالان آمریکا قابل مشاهده است.
از سوی دیگر، بسیاری از مسلمانان به دلیل افزایش نظارت‌ها پس از حملات یازده سپتامبر ۲۰۰۱ میلادی، از جمله ردیابی‌های مجازی، بازرسی‌های امنیتی در فرودگاه، نظارت بر اماکن مذهبی و ... که توسط نیروهای پلیس به اجرا درآمده، دچار بی‌اعتمادی به مأموران اجرای قانون شده‌اند.
بر اساس این مطالعه، از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ میلادی حدود ۲۳۵ اقدام مشکوک به اداره پلیس شیکاگو و پلیس ایالتی ایلینوی گزارش شده که بیش از ۵۰ درصد از آن‌ها توسط شهروندان عرب‌تبار ساکن شیکاگو انجام پذیرفته، در شرایطی که در حال انجام اقدامات معمولی چون ارسال پیام کتبی یا گرفتن عکس بوده‌اند. مطالعه دانشگاه رایس نشان می‌دهد که فضای ژئوپلیتیک ایجاد شده پس از حملات یازده سپتامبر، روابط تنش‌آمیزی را میان نهادهای اجرای قانون و جوامع مسلمان آمریکا رقم زده است. گفتنی است تقریباً هیچ مسلمان بزرگسال سفیدپوستی به دلیل دین خود مورد آزار و اذیت پلیس قرار نگرفته در حالی‌که بیش از ۲۳ درصد از مسلمانان سیاه‌پوست این رفتارها را تجربه کرده‌اند و این میزان در میان مسلمانانی که از اتباع خاورمیانه و شمال آفریقا بوده‌اند تا نزدیک به ۴۰ درصد نیز رسیده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.middleeasteye.net/news/us-muslims-five-times-more-likely-face-police-harassment-due-to-religion-study-shows

“ نسبت بالای آزار و اذیت مسلمانان سیاه‌پوست در ایالات متحده در قیاس با پیروان سایر ادیان ”