افزایش آمار زن‌کشی در فرانسه

کد بلاگ : #6764
تاریخ انتشار : یکشنبه, 27 شهریور 1401 15:12
تعداد بازدید کننده : 68
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش آمار زن‌کشی در فرانسه
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در سال گذشته و به صورت میانگین در هر دو روز و نیم، یک قتل خانوادگی در فرانسه به ثبت رسیده و همچون سال‌های گذشته، زنان قربانی اصلی این قتل‌ها بوده‌اند.

شبکه خبری یورونیوز در روز جمعه ۴ شهریورماه ۱۴۰۱، در گزارشی به آمار انتشار یافته از سوی وزارت کشور فرانسه مبنی بر افزایش 20 درصدی زن‌کشی در سال ۲۰۲۱ میلادی اشاره کرده است. بر اساس داده‌های این گزارش که ذیل عنوان «قتل‌های خشونت‌بار در میان زوج‌ها» منتشر شده، در سال ۲۰۲۱ میلادی علاوه بر ۱۲۲ زن، ۲۱ مرد نیز از سوی همسران کنونی و سابق‌شان به قتل رسیده‌اند. نتایج این گزارش نشانگر افزایش شمار قتل‌های خانوادگی در قیاس با دوره پیش از برقراری مقررات قرنطینه به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹ و حین اجرای دوره نخست این مقررات است. به این ترتیب، در سال گذشته و به صورت میانگین در هر دو روز و نیم، یک قتل خانوادگی در فرانسه به ثبت رسیده و همچون سال‌های گذشته، زنان قربانی اصلی این قتل‌ها بوده‌اند.
بنابراین گزارش، در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۰۲ زن و در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۴۶ زن بر اثر بروز خشونت‌های خانگی جان باخته‌اند. پژوهش سال جاری وزارت کشور فرانسه نمایانگر آن است که همچون سال‌های گذشته، قاتلان عمدتاً مردان متأهل۳۰ تا ۴۹ ساله، با تابعیت فرانسوی و بیکار بوده‌، درحالی‌که مردان بالای ۷۰ سال در جایگاه بعدی رده‌بندی سنی همسرکشی قرار داشته‌اند. طبق گزارش علاوه بر مسئله قتل، از هر سه زن، یک نفر (۳۲ درصد) قربانی خشونت خانگی بوده است که ۶۴ درصد از آنان خشونت را گزارش نموده و ۸۴ درصد از ضارب یا آزاردهنده خود به پلیس شکایت کرده‌اند. این گزارش در پایان خاطرنشان می‌سازد که در یک سوم موارد مزبور، مجرم تحت تأثیر مصرف الکل، مواد مخدر و داروهای روان‌درمانی، مرتکب جرم شده و از سلامت قوه تشخیص برخوردار نبوده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://per.euronews.com/2022/08/26/france-femicide-122-women-killed-in-2021-up-20-from-202

“ افزایش آمار زن‌کشی در فرانسه ”