مهاجران سیاه‌پوست محبوس در زندان‌های آمریکا در معرض سوء‌استفاده و بی‌اعتنایی

کد بلاگ : #6749
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 26 مرداد 1401 12:12
تعداد بازدید کننده : 102
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
مهاجران سیاه‌پوست محبوس در زندان‌های آمریکا در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نظام مهاجرتی ایالات متحده ریشه در بیگانه‌هراسی و نژادپرستی دارد به طوری که میزان نابرابری‌ها در اقدامات پلیس در قبال مهاجران سیاه‌پوست افزون‌تر بوده و آن‌ها را با حبس و اخراج از کشور مواجه کرده است.

روزنامه گاردین در روز جمعه ۳۱ تیر ماه ۱۴۰۱، در گزارشی به حبس بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ مهاجر سیاه‌پوست در بازداشت‌گاه‌های اداره مهاجرت و امور گمرکی ایالات متحده اشاره کرده است. این روزنامه خاطرنشان کرده که بر اساس آمارهای به‌دست‌آمده از پایگاه داده‌ها حدود ۲۵ هزار زندانی در این بازداشتگاه‌ها در سراسر کشور محبوس شده‌اند که البته اطلاعات دقیقی در زمینه جمعیت‌شناسی آن‌ها در دست نیست. ‌بر اساس برآورد سازمان‌های مردم‌نهادی چون «آزادی برای مهاجران» و «اتحاد سیاه‌پوستان برای مهاجرت عادلانه» مهاجران سیاه‌پوست با تعداد بیشتری اخراج از کشور، سوء‌استفاده‌های جنسی، جسمی، پزشکی و روحی و همچنین حبس در سلول‌های انفرادی مواجه می‌شوند. گفتنی است سازمان «آزادی برای مهاجران» تنها در ماه ژوئن 2022، بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ شکایت از سراسر کشور دریافت نموده که بیشترین موارد آن مربوط به اقدامات تبعیض‌آمیز علیه سیاه‌پوستان می‌باشد. از جمله می‌توان به تفتیش‌ها و بازرسی‌های بدنی قهری، استفاده از اسپری فلفل، حبس در سلول انفرادی و بی‌اعتنایی‌های پزشکی اشاره کرد.
بنا بر مشاهدات این نهاد مدنی، نظام مهاجرتی ایالات متحده مملو از نابرابری‌ها است، چرا که ریشه آن در بیگانه‌هراسی و نژادپرستی نهفته است، به گونه‌ای که این ناعدالتی‌ها بسیار عادی شده و در روزمره‌گی‌ها به دست فراموشی سپرده شده‌اند. از منظری دیگر می‌توان گفت که اقشار متوسط مردم آمریکا برای مهاجران سیاه‌پوست ارزش انسانی قائل نیستند. طبق گزارش، اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا با ارسال نامه‌ای به دولت بایدن خواستار تعطیلی بازداشتگاه‌های اداره مهاجرت و امور گمرکی در این کشور شده است که بیان می‌کند موارد نقض حقوق بشر و حقوق مدنی، رفتارهای غیرانسانی، دسترسی نامناسب و ناکافی به مشاور و خدمات درمانی و پزشکی افزایش زیادی داشته است. همچنین مواردی از نقض قوانین فدرال، از جمله حذف ویدئو‌های دوربین‌های نظارتی در این اماکن نیز وجود دارد، مواردی که نقض موازین این نهاد مهاجرتی نیز به شمار می‌آید.

بر اساس این گزارش و مطابق مستندات نشریه «مجازات و جامعه» در سال ۲۰۲۰ میلادی، مهاجران سیاه‌پوست ۶ برابر سایر زندانیان در سلول‌های انفرادی محبوس می‌شوند. طبق گزارش روزنامه گاردین، از سال ۱۹۹۶ میلادی و همزمان با اقدام دولت بیل کلینتون به حبس مهاجران فاقد اسناد و مدارک، میزان نابرابری‌ها در اقدامات پلیس در قبال مهاجران سیاه‌پوست افزون‌تر و آن‌ها را با حبس و اخراج از کشور مواجه کرده است. رنگین‌پوستانی که پیشاپیش بیش از سایر نژادها در معرض اقدامات تبعیض‌آمیز نیروهای پلیس قرار داشته‌اند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.theguardian.com/us-news/2022/jul/22/ice-black-immigrants-abuse-medical-neglect

 

“ مهاجران سیاه‌پوست محبوس در زندان‌های آمریکا در معرض سوء‌استفاده و بی‌اعتنایی ”