ناقضان حقوق بشر بحرین و درخواست اِعمال تحریم‌های مگنیتسکی

کد بلاگ : #6669
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 4 خرداد 1401 0:00
تعداد بازدید کننده : 124
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ناقضان حقوق بشر بحرین و درخواست اِعمال...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
انتشار گزارشی در خصوص اجرای تحریم‌های مگنیتسکی بریتانیا علیه مقام‌های بحرینی که در اِعمال شکنجه علیه شهروندان این کشور مشارکت داشته‌اند، توسط پایگاه خبری بحرین میررو.

پایگاه خبری بحرین میرور در روز شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، گزارشی در خصوص اجرای تحریم‌های مگنیتسکی‌(1) بریتانیا علیه مقام‌های بحرینی که در اِعمال شکنجه علیه شهروندان این کشور مشارکت داشته‌اند، منتشر کرده است. سه شاهدی که از سوی نهادهای مرکز حقوق بشر خلیج (فارس) و شرکت حقوقی دیتون پیرس گلین - مستقر در بریتانیا مورد مصاحبه قرار گرفته‌اند، شاهد اِعمال شکنجه‌های فاجعه‌بار توسط مأموران زندان‌های بحرین به دستور وزارت کشور بوده‌اند. هدف از تهیه این گزارش انجام تحقیق و تحلیل مجموعه‌ای از شواهد و مدارک در رابطه با اتهامات مربوط به اِعمال شکنجه و سوء‌رفتار از سوی مقام‌های بحرین، به‌ویژه در زندان‌های این کشور و تعیین سازوکارهای احتمالی برای مسئول دانستن این مقامات بوده است.
یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد اگر چه بحرین از این دست ساز و کارها برخوردار است، اما این راهکارها در عمل ناکارآمد بوده و مدارکی مبنی بر مجازات عاملان موارد نقض حقوق بشر یا اِعمال بازدارندگی در این زمینه وجود نداشته و سوء‌رفتار‌ها همچنان ادامه دارد. تحقیق مزبور به این نتیجه رسیده که راهکارهای این معضل شامل پیگردهای مبتنی بر صلاحیت جهانی و تحریم‌های مگنیتسکی را باید در خارج از بحرین و نخست در بریتانیا جستجو کرد. گفتنی است که مرکز حقوق بشر خلیج (فارس) و شرکت حقوقی دیتون پیرس گلین این گزارش را در روز ۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری، در مجلس عوام پارلمان بریتانیا ارائه نموده‌اند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

1. تحریم‌های مصوب کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۲ میلادی علیه عاملان قتل ادعایی سرگئی مگنیتسکی، وکیل و حقوق‌دان روسی و متهم به امتناع از پرداخت مالیات که در روز 16 نوامبر سال 2009 میلادی در بازداشتگاه موقت بوتیرکا در مسکو در گذشت. از آن زمان تا کنون این تحریم‌ها علیه ناقضان حقوق بشر اِعمال می‌شود.

http://www.bahrainmirror.com/en/news/61538.html

“ ناقضان حقوق بشر بحرین و درخواست اِعمال تحریم‌های مگنیتسکی ”