هراس شهروندان سیاه‌پوست آمریکا از بروز حملات فیزیکی به دلیل نژاد خود

کد بلاگ : #6662
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 11 خرداد 1401 12:49
تعداد بازدید کننده : 110
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هراس شهروندان سیاه‌پوست آمریکا از بروز حملات...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سه چهارم از شهروندان سیاه‌پوست از قرار گرفتن خود یا یکی از عزیزان‌شان در معرض حملات فیزیکی به دلیل مسائل نژادی نگرانند.

پایگاه خبری – تحلیلی هیل، وابسته به کنگره آمریکا در روز شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، گزارشی بر اساس یافته‌های نظرسنجی انجام شده توسط روزنامه واشنگتن‌ پست و مؤسسه آیپسوس منتشر کرد که در آن به نگرانی سه چهارم از شهروندان سیاه‌پوست از قرار گرفتن خود یا یکی از عزیزان‌شان در معرض حملات فیزیکی به دلیل مسائل نژادی اشاره کرده است. گفتنی است که این نظرسنجی یک هفته پس از وقوع تیراندازی مرگبار در شهر بوفالوی ایالت نیویورک در منطقه‌ای عمدتاً سیاه‌پوست‌نشین انجام شده است. حادثه‌ای که ۱۱ تن از ۱۳ قربانی آن سیاه‌پوست بودند. برخی موضوعات اشاره شده در این نظرسنجی عبارتنداز:
- ۷۰ درصد بر این باورند که نیمی از شهروندان سفیدپوست آمریکایی، دارای عقاید برترپندارانه بوده، درحالی‌که ۱۹ درصد معتقد بودند که میزان کمتری از سفیدپوستان از چنین باورهایی برخوردارند.
- دو سوم از افراد، سفیدبرترپنداری را در قیاس با ۵ سال پیش، معضلی بزرگ‌تر به شمار می‌آورند. ۲۸ درصد بر این باور بوده‌اند که این میزان تغییری نیافته و ۵ درصد نیز معتقد بودند که معضل مزبور در حال حاضر کوچک‌تر شده است.
- ۷۰ درصد از مشارکت‌کنندگان اظهار داشته‌اند که این واقعه آن‌ها را غمگین و ۶۲ درصد گفته‌اند که از وقوع این حادثه خشمگین هستند.
- ۳۴ درصد گفته‌اند که این واقعه موجب هراس‌شان شده، ۲۱ درصد از این جریان شوکه شده‌ و ۸ درصد نیز احساس تعجب کرده‌اند .

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://thehill.com/blogs/blog-briefing-room/3496738-75-percent-of-black-americans-fear-physical-attack-based-on-their-race-poll

“ هراس شهروندان سیاه‌پوست آمریکا از بروز حملات فیزیکی به دلیل نژاد خود ”