تعداد بالای مکان‌های دفن کودکان بومی در ایالات‌متحده

کد بلاگ : #6660
تاریخ انتشار : دوشنبه, 9 خرداد 1401 15:58
تعداد بازدید کننده : 76
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تعداد بالای مکان‌های دفن کودکان بومی در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در طول ۱۵۰ سال از سال‌های ابتدایی قرن نوزدهم، بیش از ۴۰۰ مدرسه شبانه‌روزی جهت جذب کودکان بومی در ایالات‌متحده فعالیت می‌کرده‌اند.

روزنامه ایندیپندنت در روز پنج‌شنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، در گزارشی به ارایه نتایج نخستین تحقیقِ دولت فدرال آمریکا درباره مدارس شبانه‌روزی بومیان این کشور اشاره کرده است. نتایج حاصل از این تحقیق نشان می‌دهد دست کم ۵۰ محل دفن کودکان بومی در سراسر ایالات‌متحده وجود دارد. خبرگزاری اسوشیتدپرس به نقل از مقام‌های دولتی آمریکا نوشته است در طول ۱۵۰ سال از سال‌های ابتدایی قرن نوزدهم، بیش از ۴۰۰ مدرسه شبانه‌روزی جهت جذب کودکان بومی در ایالات‌متحده فعالیت می‌کرده‌اند. 
بر اساس این گزارش، کودکان بومی در این مدارس با هدف ادغام در جامعه سفیدپوستان مهاجر مسیحی، از خانواده‌هایشان جدا و از صحبت کردن به زبان مادری خود منع شده و زبان انگلیسی و آموزه‌های مسیحیت را فرا می‌گرفتند. مطابق با گزارش مزبور، دولت آمریکا برای دهه‌های متمادی، برخی از مدارس شبانه‌روزی بومیان را خود به‌طور مستقیم اداره می‌کرده، درحالی‌که مدیریت برخی دیگر از این مدارس بر عهده کلیساهای کاتولیک، پروتستان و سایر کلیساها بوده است که با تکیه بر بودجه‌های دولت فدرال و در چهارچوب سیاست دولتی موسوم به «متمدن کردن بومیان» فعالیت می‌کردند. طبق گزارش بسیاری از کودکان این مدارس، دیگر هرگز خانواده‌های خود را ندیدند.
بنا به یافته‌های اسوشیتدپرس مرگ دست کم ۵۰۰ کودک در ۱۹ مدرسه شبانه‌روزی در سراسر ایالات‌متحده به ثبت رسیده است. بااین‌حال، مقام‌های دولتی آمریکا اظهار داشته‌اند که آمار کودکان بومی جان‌باخته می‌تواند به هزاران یا حتی ده‌ها هزار مورد برسد. گفتنی است کودکان بومی جان‌باخته، اغلب در گورهای بی‌نام‌ونشان و صدها یا حتی هزاران کیلومتر دورتر از محل زندگی قبیله و خانواده‌های‌شان دفن شده‌اند. مقام‌های وزارت کشور آمریکا تأیید کرده‌اند که با جمع‌آوری اطلاعات بیشتر، شمار مدارس و نیز گستردگی آن‌ها ممکن است تغییر کند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://b2n.ir/a61946

 

“ تعداد بالای مکان‌های دفن کودکان بومی در ایالات‌متحده ”