افزایش خشونت و نژادپرستی علیه آسیایی‌تبارها در آمریکا

کد بلاگ : #6658
تاریخ انتشار : دوشنبه, 9 خرداد 1401 15:41
تعداد بازدید کننده : 116
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش خشونت و نژادپرستی علیه آسیایی‌تبارها در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در سال ۲۰۲۱ میلادی، از هر ۶ آمریکایی آسیایی‌تبار، یک تن در معرض خشونت و نژادپرستی قرار گرفته که این آمار در سال ۲۰۲۰، یک تن از میان ۸ تن بوده است.

مؤسسه پژوهشی بروکینگز در روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، در گزارشی به حادثه اخیر تیراندازی در آرایشگاهی در منطقه کره‌ای‌نشین شهر دالاس در ایالت تگزاس اشاره کرده است. طبق گزارش، این حادثه موجب جراحت سه زن کره‌ای شده و پلیس درباره آن به‌عنوان جرم نفرت‌پراکنانه تحقیق می‌کند. بر اساس این گزارش، خشونت و نژادپرستی علیه آسیایی‌تبارها از زمان وقوع حادثه کشتار جمعی سال گذشته در شهر آتلانتا افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است. حادثه‌ای که منجر به کشته شدن ۸ تن شد که ۶ تن از آن‌ها زنان آمریکایی آسیایی‌تبار بودند. به گزارش این اندیشکده، نتایج حاصل از پیمایشی ملی حاکی از افزایش جرائم نفرت‌پراکنانه علیه این گروه از شهروندان آمریکا، از آغاز شیوع بیماری کووید – ۱۹ بوده است، به گونه‌ای که در سال ۲۰۲۱ میلادی، از هر ۶ آمریکایی آسیایی‌تبار، یک تن در معرض این جرائم قرار گرفته که این آمار در سال ۲۰۲۰، یک تن از میان ۸ تن بوده است. این در حالی است که در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۲ این آمار به یک نفر از میان ۱۲ نفر رسیده است.
مطابق با گزارش از هر ۵ شهروند آمریکا، یک تن بر این باور است که آمریکایی‌های آسیایی‌تبار دست کم تا اندازه‌ای مسئول شیوع بیماری کووید – ۱۹ بوده‌اند. در این گزارش آمده دیده نشدن نژادپرستی ضدآسیایی انعکاسی از نداشتن تصوری از آسیایی‌تبارها در ذهن مردم آمریکا است، به گونه‌ای که ۵۸ درصد از شهروندان این کشور قادر به ذکر نام یک آمریکایی آسیایی‌تبار سرشناس نبوده و ۴۲ درصد از آن‌ها نیز تجربه‌ای تاریخی یا سیاسی در ارتباط با آسیایی‌تبارها را در یاد ندارند. مطابق با این گزارش این نادیده‌گرفتن را می‌توان در حوزه‌های دیگری چون تخصیص بودجه و تدوین برنامه‌های آموزشی در مدارس ایالات‌متحده نیز مشاهده کرد. این گزارش در پایان تأکید می‌کند که مشارکت دادن آمریکایی‌های آسیایی‌تبار در پروژه‌ها، دوره‌های آموزشی، مفاد درسی و دیگر عرصه‌ها موجب دیده شدن این قشر از جامعه آمریکا و کاهش تعصبات ضدآسیایی در نهادها و موازین کشور می‌شود.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://b2n.ir/y75103

 

“ افزایش خشونت و نژادپرستی علیه آسیایی‌تبارها در آمریکا ”