افزایش تولید سلاح و قتل‌های ناشی از سلاح‌های گرم در آمریکا

کد بلاگ : #6653
تاریخ انتشار : دوشنبه, 9 خرداد 1401 15:20
تعداد بازدید کننده : 77
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش تولید سلاح و قتل‌های ناشی از سلاح‌های...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۹ هزار و ۳۵۰ فقره قتل با سلاح گرم در ایالات‌متحده به ثبت رسیده که در قیاس با سال ۲۰۱۹ حدود ۳۵ درصد افزایش داشته است.

شبکه خبری یورونیوز در روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، در گزارشی به پژوهش صورت گرفته با موضوع تولید اسلحه در ایالات متحده اشاره کرده است. بر اساس نتایج این تحقیق، سازندگان سلاح گرم در آمریکا طی دو دهه گذشته تاکنون، بیش از ۱۳۹ میلیون اسلحه تولید کرده‌اند که از این تعداد ۱۱.۳ میلیون سلاح تنها در سال ۲۰۲۰ تولید و به بازار تجاری عرضه شده است. این گزارش همچنین تأکید می‌کند در همین بازه زمانی، حدود ۷۱ میلیون سلاح گرم از کشورهای دیگر وارد آمریکا شده، درحالی‌که میزان صادرات آن تنها ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار قبضه بوده است. آماری که نشان می‌دهد چرا میزان خشونت، قتل و خودکشی با سلاح گرم در ایالات‌متحده به این میزان افزایش یافته است.
طبق گزارش، شهروندان آمریکا به استفاده از سلاح‌های تهاجمی و همچنین تپانچه‌های نیمه اتوماتیک علاقه داشته و آن‌را با قیمت کمی تهیه می‌کنند. این گزارش در ادامه در مورد حجم انبوهی از سلاح‌های فاقد شماره پلاک یا ثبت، موسوم به «سلاح‌های ارواح» و نیز سلاح‌هایی که با چاپگرهای سه بعدی ساخته می‌شوند، هشدار داده است. از این رو طبق گفته وزارت دادگستری آمریکا این کشور در حال غرق شدن در سلاح است. گفتنی است این آمار نگران‌کننده در حالی به ثبت می‌رسد که در سال‌های اخیر مخالفت‌های گسترده‌ای در قبال خریدوفروش آزاد اسلحه در آمریکا صورت گرفته، اما لابی‌های قدرتمند مانع از ممنوعیت خرید و فروش آن شده‌اند. طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۹ هزار و ۳۵۰ فقره قتل با سلاح گرم در ایالات‌متحده به ثبت رسیده که در قیاس با سال ۲۰۱۹ حدود ۳۵ درصد افزایش داشته است. همچنین در سال ۲۰۲۰، تعداد خودکشی‌ها با سلاح گرم، ۲۴ هزار و ۲۴۵ مورد بوده که نسبت به سال گذشته، از افزایش ۱.۵ درصدی برخوردار بوده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://per.euronews.com/2022/05/18/justice-dept-says-us-is-flooded-with-guns

“ افزایش تولید سلاح و قتل‌های ناشی از سلاح‌های گرم در آمریکا ”