افزایش تبعیض‌ها علیه مسلمانان و اسلام‌هراسی ساختاری در آمریکا

کد بلاگ : #6637
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 28 اردیبهشت 1401 0:00
تعداد بازدید کننده : 100
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش تبعیض‌ها علیه مسلمانان و اسلام‌هراسی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اسلام‌هراسی به روندی جاری در ایالات‌متحده تبدیل شده و با تکیه بر قوانین، سیاست‌ها، گفتمان‌های سیاسی و سایر نمودها، راه خود را به نهادهای دولتی و عموم جامعه نیز باز کرده است.

پایگاه خبری – تحلیلی میدل ایست مانیتور در روز پنج‌شنبه ۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، در گزارشی به افزایش میزان اِعمال تبعیض علیه مسلمانان در ایالات‌متحده اشاره کرده است. این گزارش، به پژوهش اخیر شورای روابط آمریکایی – اسلامی اشاره کرده که بر اساس آن میزان اِعمال تبعیض علیه مسلمانان در ایالات‌متحده ۹ درصد افزایش یافته و اسلام‌هراسی پدیده‌ای ساختاری و عمیق در این کشور به شمار آمده است. بر اساس این گزارش، شورای روابط آمریکایی – اسلامی در سال گذشته میلادی ۶۷۲۰ مورد شکایت در زمینه موضوعاتی چون: مهاجرت، تبعیض‌های مسافرتی، سوء‌استفاده نهادهای اجرای قانون و دولت از اختیارات خود، حوادث نفرت‌پراکنانه و جزم‌اندیشانه، حقوق مربوط به قیمومیت، حوادث به وقوع پیوسته در مدارس و وقایع مربوط به آزادی بیان را دریافت کرده است.
بنا بر اظهارات مدیر این شورا، اسلام‌هراسی به روندی جاری در ایالات‌متحده تبدیل شده و با تکیه بر قوانین، سیاست‌ها، گفتمان‌های سیاسی و سایر نمودها، راه خود را به نهادهای دولتی و عموم جامعه نیز باز کرده است.
گزارش‌های مرکز تحقیقات پیو حاکی از آن است که اظهارات نفرت‌پراکنانه در قبال مسلمانان در دوران ریاست جمهوری دانلد ترامپ افزایش یافته است. لازم به یادآوری است که ترامپ در سال ۲۰۱۶ میلادی اقدام به امضاء فرمانی اجرایی مبنی بر ممنوعیت ورود مهاجران از چندین کشور عمدتاً مسلمان نمود که به گفته منتقدان در حقیقت موضع ضدمسلمانی خود را در قالب قانون جلوه‌گر ساخت؛ ممنوعیتی که جو بایدن در سال ۲۰۲۱ میلادی به آن پایان داده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.middleeastmonitor.com/20220428-anti-muslim-acts-rose-by-9-in-the-us-cair-report

“ افزایش تبعیض‌ها علیه مسلمانان و اسلام‌هراسی ساختاری در آمریکا ”