آزار جنسی زنان در بریتانیا و جرم قلمداد نشدن آن

کد بلاگ : #6604
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 25 اسفند 1400 11:48
تعداد بازدید کننده : 177
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آزار جنسی زنان در بریتانیا و جرم قلمداد نشدن آن
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
۴۳ درصد از زنان بریتانیایی از تجربه آزار جنسی به طرق مختلف و مواجهه ۲۸ درصد از زنان با صحنه ناشایست برهنه‌نمایی در فضاها و اماکن عمومی خبر داده‌اند.

شبکه خبری بی.بی.سی، در روز سه‌شنبه ۱۷ اسفندماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص آزار جنسی زنان بریتانیایی در اماکن عمومی منتشر کرده است. بر اساس نتایج حاصل از نظرسنجی انجام شده توسط مؤسسه یوگاو ، به درخواست شبکه خبری بی.بی.سی، ۴۳ درصد از زنان بریتانیایی از تجربه آزار جنسی به طرق مختلف و مواجهه ۲۸ درصد از زنان با صحنه ناشایست برهنه‌نمایی در فضاها و اماکن عمومی خبر داده‌اند. رئیس کمیته زنان و برابری‌ها در بریتانیا، در خصوص ضرورت اتخاذ اقدامات لازم از سوی نخست‌وزیر این کشور و جدی تلقی کردن ایمنی زنان اظهاراتی مطرح کرده است. طبق گزارش، فشارها به‌منظور جرم قلمداد شدن آزار جنسی در فضاها و اماکن عمومی در جامعه بریتانیا افزایش یافته است. گفتنی است که در حال حاضر آزار جنسی در فضاهای عمومی این کشور به خودی خود جرم به شمار نمی‌آید.
طبق اظهارات، دو سوم زنان مشارکت‌کننده در این نظرسنجی (حدود ۶۶ درصد از آن‌ها) به هنگام قدم زدن در شب در فضاهای عمومی احساس امنیت نمی‌کنند. این در حالی است که این آمار در میان مردان و برای موقعیت مشابه تنها ۳۹ درصد است. گفتنی است که نتایج این نظرسنجی یک سال پس از قتل سارا اورارد، زنی که هنگام ‌خروج از خانه دوستش در خیابانی پر تردد ربوده شده و به قتل رسید، منتشر شده است. گفتنی است قاتل او یک مأمور پلیس به نام وین کازینز بود که پیش از آن با چند اتهام برهنه‌نمایی در ملأعام شناخته شده بود. پرونده خانم اورارد و چند مورد مشابه دیگر در سال گذشته باعث افزایش آگاهی عمومی و راه افتادن کارزارهای اعتراضی برای مقابله با آزار و اذیت جنسی در خیابان و تأمین امنیت زنان شده است.
بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده در این گزارش، جرائم به وقوع پیوسته در انگلیس و ولز، ۲.۲ درصد جمعیت بین ۱۶ تا ۵۹ سال، در سال منتهی به مارس ۲۰۲۰ میلادی، که اندکی نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، آزار جنسی را تجربه کرده‌اند. گزارش می‌افزاید کمیسیون قانون در بریتانیا- نهادی مستقل برای دادن مشاوره به دولت در زمینه تغییرات حقوقی- در ماه دسامبر سال گذشته میلادی پیشنهاد کرد که وزراء باید در جریان بازبینی قانون جرائم جزم‌اندیشانه، موضوع آزار جنسی را نیز جرم به شمار آورند. مقام‌های وزارت کشور بریتانیا خطاب به بی.بی.سی گفته‌اند مقابله با خشونت علیه زنان و دختران، به‌عنوان یکی از اولویت‌های اصلی دولت می‌باشد.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.bbc.com/persian/world-features-60659243

“ آزار جنسی زنان در بریتانیا و جرم قلمداد نشدن آن ”