افزایش هزینه‌های درمانی در ایالات‌متحده و ناتوانی مردم جهت بهره‌مندی از خدمات

کد بلاگ : #6515
تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 دی 1400 10:31
تعداد بازدید کننده : 91
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش هزینه‌های درمانی در ایالات‌متحده و...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
طبق آمار به دست آمده،۲۰ درصد از افرادی‌ که از درآمدهای بیش از 120 هزار دلار در سال برخوردار هستند، نیز درمان خود را به دلیل مسائل مالی به تاخیر می‌اندازند.

پایگاه خبری – تحلیلی هیل، وابسته به کنگره آمریکا، در روز سه‌شنبه ۲۳ آذرماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص امتناع حدود یک‌سوم مردم آمریکا از دریافت خدمات درمانی در سه‌ماهه گذشته، به دلیل هزینه‌های‌ آن منتشر کرده است. در این گزارش به پیمایش انجام شده توسط مرکز سیاست سلامت غرب و مؤسسه نظرسنجی گالوپ، اشاره شده که بیان می‌کند تقریباً یک‌سوم از شهروندان آمریکا و 30 درصد از شرکت‌کنندگان در این پژوهش از دریافت مراقبت‌های درمانی ضروری، به علت هزینه‌های آن خودداری می‌کنند. این موضوع در 9 ماه گذشته سه برابر و در دوران شیوع بیماری کووید – ۱۹ به بالاترین میزان خود رسیده است. همچنین به اظهارات یک‌پنجم از پاسخ‌دهندگان در رابطه با وخیم‌تر شدن اوضاع سلامتی خود و اعضای خانواده‌شان به خاطر فاصله انداختن در دریافت خدمات درمانی نیز اشاره شده است.
طبق آمار به دست آمده از گزارش،۲۰ درصد از افرادی‌ که از درآمدهای بیش از 120 هزار دلار در سال برخوردار هستند، نیز درمان خود را به دلیل مسائل مالی به تاخیر می‌اندازند. گفتنی است که نرخ این به تاخیر انداختن در ماه مارس سال 2021 به میزان ۳ درصد بوده است. همچنین بر اساس آمار‌ها حتی افراد برخوردار از درآمدهای بالاتر به نسبت میانگین درآمد جامعه نیز در حال دست‌وپنجه نرم کردن با این مشکل هستند، که این امر نشان دهنده معضلی جدی است که ایالات متحده با آن روبه‌رو می‌باشد. در این پیمایش حدود یک‌سوم از پاسخ‌دهندگان در خصوص عدم دسترسی شان به خدمات درمانی مقرون به‌صرفه که فورا بتوانند به آن دسترسی داشته باشند، اظهار نظر کرده‌اند. گفته شده که این آمار در بهار سال جاری میلادی، ۱۸ درصد بوده است. همچنین ۴۲ درصد از پاسخ‌دهندگان نیز در رابطه با عدم توانایی خود در زمینه پرداخت هزینه‌ مراقبت‌های درمانی لازم در سال آینده میلادی ابراز نگرانی کرده‌اند.
این گزارش بیان می‌کند به خاطر اقدامات ناکارآمد و ضعف تدابیر جسورانه طی سال‌های گذشته و در زمینه کاهش هزینه‌های درمانی، چشم‌اندازی تیره و تار برای مردم آمریکا در پایان سال جاری رقم خورده است. همچنین به خاطر شیوع بیماری کووید – ۱۹ و وخامت اوضاع، نگرش حدود نیمی از مردم آمریکا در رابطه با نظام درمانی کشور تغییر کرده است. بر اساس نتایج این پژوهش، دو سوم از مردم این کشور، فارغ از وابستگی‌های سیاسی خود، انتظار ایجاد و اتخاذ سیاست‌هایی برای کاهش هزینه‌های درمانی را ندارند. اما نتایج، نشان‌دهنده وخیم‌تر شدن مسائل مربوط به تساوی حقوق و عدالت در جامعه می‌باشد. همچنین از هر 20 نفر یک نفر اظهار کرده که در سال گذشته یکی از دوستان یا خویشاوندان خود را بر اثر عدم دریافت مراقبت‌های درمانی لازم به دلیل هزینه‌های آن، از دست داده که در این میان تعداد آمریکایی‌های سیاه‌پوست دو برابر سفیدپوستان بوده است. در این نظرسنجی ۶۶۶۳ شهروند بزرگسال آمریکایی از تمامی ایالت‌های این کشور، در فاصله زمانی ۲۷ تا ۳۰ سپتامبر و ۱۸ تا ۲۱ اکتبر سال جاری مورد پیمایش قرار گرفته‌اند و حاشیه خطای آن نیز ۱.۵ درصد بوده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://thehill.com/policy/healthcare/585648-nearly-one-third-of-americans-skipped-care-in-past-three-months-due-to-cost?am

 

 

“ افزایش هزینه‌های درمانی در ایالات‌متحده و ناتوانی مردم جهت بهره‌مندی از خدمات ”