غیرنظامیان، قربانیان حملات نظامی ائتلاف به رهبری عربستان

کد بلاگ : #6509
تاریخ انتشار : یکشنبه, 12 دی 1400 15:56
تعداد بازدید کننده : 82
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
غیرنظامیان، قربانیان حملات نظامی ائتلاف به...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بر اساس گزارش‌های سازمان ملل، ۳۷۷ هزار تن از مردم یمن تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی بر اثر پیامدهای مستقیم و غیرمستقیم جنگ مداوم در این کشور کشته شده‌اند.

شبکه خبری تی.آر.تی وُرلد (شبکه خبری دولتی ترکیه)، در روز یکشنبه ۱۴ آذرماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص کشته شدن غیرنظامیان در حمله ائتلاف به رهبری عربستان به استان تعز منتشر کرده است. گزارش بیان می‌کند در اقدام ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی، در روز جمعه ۱۲ آذرماه، یک خودروی نظامی انصارا... به هنگام عبور از منطقه مقبنه در ۳۵ کیلومتری شمال غرب شهر تعز، هدف حمله قرار گرفت که منجر به کشته شدن ۵ تن از اعضاء این نیروها و ۴ شهروند غیرنظامی و مجروح شدن دو تن شده است. این در حالی است که بنا بر گزارش رسانه‌های وابسته به نیروهای انصارا... بر اثر این حمله ۱۸ تن از غیرنظامیان کشته شده و نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان تاکنون در این زمینه اظهارنظر نکرده‌اند.
بر اساس گزارش اخیر سازمان ملل، ۳۷۷ هزار تن از مردم یمن تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی بر اثر پیامدهای مستقیم و غیرمستقیم جنگ مداوم در این کشور کشته شده‌اند. این در حالی است که میلیون‌ها تن از مردم این کشور بر اثر منازعات جاری بی‌جا شده و بیش از ۸۰ درصد از جمعیت آن نیازمند دریافت کمک‌های بشردوستانه هستند. از نگاه سازمان ملل، یمن کشوری است که بدترین بحران انسانی جهان را تجربه می‌کند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.trtworld.com/middle-east/civilians-among-those-killed-after-saudi-led-strike-in-yemen-s-taiz-52314

“ غیرنظامیان، قربانیان حملات نظامی ائتلاف به رهبری عربستان ”