هدف‌های نادرست پهپادهای آمریکایی و کشته‌شدن غیرنظامیان بی‌گناه

کد بلاگ : #6499
تاریخ انتشار : سه شنبه, 7 دی 1400 16:05
تعداد بازدید کننده : 112
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هدف‌های نادرست پهپادهای آمریکایی و کشته‌شدن...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
طبق آمار ارائه شده توسط پنتاگون 1417 غیرنظامی در حملات هوایی به سوریه و عراق، از سال ۲۰۱۴ میلادی تا کنون کشته و 188 غیرنظامی هم در افغانستان از سال 2018 کشته شده‌اند.

شبکه خبری دویچه وله، در روز یکشنبه ۲۸ آذرماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص اسناد محرمانه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) و حاکی بودن آن از اشتباهات مرگبار در حملات پهپادی این کشور منتشر کرده است. در این گزارش به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) توسط ایالات‌متحده برای سال‌های متمادی، به منظور هدف قرار دادن دشمنان خود در سوریه، افغانستان و عراق اشاره کرده که چندان هم هدفمند نبوده‌ است. این گزارش بیان می‌کند، روزنامه نیویورک تایمز در اقدامی بیش از ۱۳۰۰ سند محرمانه دولتی را ارزیابی کرده و به این نتیجه رسیده که روایات رسمی دولت از «جنگ دقیق پهپادی علیه جهادگران» از صحت لازم برخوردار نیستند. به گفته این روزنامه، ارقامی که پنتاگون در خصوص تلفات غیرنظامیان ارائه می‌کند، به وضوح کم‌تر از تعداد واقعی آن است و حملات هوایی آمریکا به کشورهای خاورمیانه بر اساس اطلاعات دقیق انجام نشده است.
بر اساس آمار بدست آمده توسط این روزنامه ارتش آمریکا ظرف پنج سال بیش از ۵۰ هزار حمله هوایی به عراق، سوریه و افغانستان انجام داده است. همچنین طبق آمار ارائه شده توسط پنتاگون 1417 غیرنظامی در حملات هوایی به سوریه و عراق، از سال ۲۰۱۴ میلادی تا کنون کشته و 188 غیرنظامی هم در افغانستان از سال 2018 کشته شده‌اند. تحقیقات روزنامه نیویورک تایمز وقوع خطاهایی در برآوردهای انجام شده توسط نیروهای مسلح ایالات‌متحده از اهداف حملات هوایی را نشان می‌دهد. برای مثال، افرادی که به عنوان شهروند یا امدادگر به سوی یک محل بمباران شده می‌دویدند، به‌عنوان جنگجوی گروه داعش و به‌عنوان هدف حمله قریب‌الوقوع شناسایی شده‌اند. گزارش بیان می‌کند بر اساس اسناد پنتاگون شناسایی‌های نادرست منجر به آمار چهار درصدی قربانیان غیرنظامی می‌شود و این در حالی است که پژوهش‌های انجام شده توسط روزنامه نیویورک تایمز نشان داده است که ۱۷ درصد از حوادث بررسی‌شده دارای خطا بوده و نزدیک به یک‌سوم از مرگ و جراحات غیرنظامیان از این خطاها ناشی شده است. سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در اظهارات خود به این روزنامه گفته است احتمال وقوع خطا حتی با بهترین فناوری وجود دارد، و ارتش تلاش می‌کند از وقوع این آسیب‌ها جلوگیری کند.
در این گزارش ارتش آمریکا از سوی سازمان مردم‌نهاد جنگ‌های هوایی به کشتن دست‌کم ۲۲ هزار غیرنظامی از سال ۲۰۰۱ میلادی تا کنون، در حملات هوایی به بهانه جنگ علیه تروریسم متهم شده است. این سازمان تعداد کشته‌شدگان در افغانستان را تاکنون بیش از 4800 نفر برآورد کرده است. این در حالی است که طبق گزارش روزنامه نیویورک تایمز، ارتش آمریکا تنها در کمتر از ۱۰ مورد، به خانواده قربانیان و مجروحان حملات پهپادی غرامت پرداخت کرده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://b2n.ir/k33305

“ هدف‌های نادرست پهپادهای آمریکایی و کشته‌شدن غیرنظامیان بی‌گناه ”