کنترل همه‌گیری در مراحل ابتدایی، فاجعه‌بار‌ترین عملکردها در تاریخ بهداشت عمومی بریتانیا

کد بلاگ : #6408
تاریخ انتشار : شنبه, 1 آبان 1400 14:16
تعداد بازدید کننده : 115
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کنترل همه‌گیری در مراحل ابتدایی، فاجعه‌بار‌ترین...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
پارلمان بریتانیا دولت بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا را به اهمال‌کاری و تأخیر عامدانه در اعلام قرنطینه عمومی در مراحل اولیه شیوع ویروس کرونا متهم کرد.

شبکه خبری بی.بی.سی، در روز سه‌شنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص اقدامات اولیه بریتانیا جهت مهار کرونا و قلمداد کردن آن به‌عنوان بدترین تدابیر در تاریخ بهداشت عمومی از سوی پارلمان این کشور منتشر کرده است. گفتنی است اخیراً پارلمان بریتانیا گزارشی مبنی بر توصیف عملکرد دولت بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، در مراحل اولیه شیوع ویروس کرونا، به‌عنوان یکی از فاجعه‌بار‌ترین عملکردها در تاریخ بهداشت عمومی این کشور و متهم کردن دولت و دانشمندان به اهمال و تأخیر عامدانه در اعلام قرنطینه عمومی منتشر کرده‌ است. در این گزارش به ارزیابی نتیجه اقدامات دولت و تأخیر در اعلام وضعیت قرنطینه و از دست رفتن جان بسیاری از شهروندان این کشور اشاره شده است. بااین‌حال از گام‌های اولیه برای تحقیق در زمینه تهیه واکسن کرونا و تولید آن به‌عنوان یک موفقیت تاریخی نیز یاد شده است.
بر اساس گزارش شبکه بی.بی.سی، دو کمیسیون بهداشت و خدمات اجتماعی و کمیته علوم و فناوری پارلمان بریتانیا به صورت مشترک به انتشار گزارش ۱۵۰ صفحه‌ای مبنی بر اقدامات موفقیت‌آمیز و ناکامی‌های متعدد دولت طی ۲۰ ماه گذشته و از زمان آغاز شیوع کرونا در این کشور اقدام کرده‌اند. این گزارش، به مرگ بیش از ۱۵۰ هزار نفر در بریتانیا بر اثر ویروس کرونا اشاره کرده که از آن به‌عنوان «بزرگترین چالش قرن حاضر در زمان صلح» یاد شده است. این گزارش دولت بوریس جانسون را در اعتماد و تکیه کردن بر فرضیه مصونیت جمعی به‌جای اعلام سریع وضعیت قرنطینه جهت کنترل ویروس کرونا در جامعه متهم کرده است. همچنین به اظهارات سخنگوی دولت بریتانیا در واکنش به این گزارش و اعلام آمادگی دولت برای درس گرفتن از اشتباهات به وقوع پیوسته در جریان این همه‌گیری تاکید و به انجام تحقیق و تفحصی جامع درباره نحوه عملکرد دولت در زمینه مقابله با کرونا توسط پارلمان بریتانیا در سال آینده اشاره کرده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.bbc.com/persian/world-58880217

“ کنترل همه‌گیری در مراحل ابتدایی، فاجعه‌بار‌ترین عملکردها در تاریخ بهداشت عمومی بریتانیا ”