معضل حل نشده کار کودکان در ایالات‌متحده و عدم تصویب قوانین و مقررات لازم

کد بلاگ : #6404
تاریخ انتشار : شنبه, 1 آبان 1400 13:30
تعداد بازدید کننده : 127
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
معضل حل نشده کار کودکان در ایالات‌متحده و عدم...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
به گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر در راستای پایان دادن به کار کودکان، ۷۹ کشور از پیشرفت‌های متعادل یا چشمگیر و ۴۹ کشور از پیشرفت‌های ناچیز یا فقدان پیشرفت در این زمینه برخوردار بوده‌اند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر، در روز پنج‌شنبه ۸ مهرماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص لزوم اقدام دولت ایالات‌متحده در پایان دادن به کار کودکان در داخل کشور منتشر کرده است. در این گزارش به پژوهش 1365 صفحه‌ای منتشر شده توسط وزارت کار ایالات‌متحده مبنی بر ارزیابی تلاش‌های ۱۳۱ کشور و منطقه در جهان‌ در راستای پایان دادن به بدترین اشکال کار کودکان اشاره شده است. بر اساس یافته‌های این گزارش،۷۹ کشور در راستای پایان دادن به کار کودکان از پیشرفت‌های متعادل یا چشمگیر و ۴۹ کشور از پیشرفت‌های ناچیز یا فقدان پیشرفت در این زمینه برخوردار بوده‌اند. این گزارش به ارزیابی وضعیت ایالات‌متحده در این زمینه و بررسی موشکافانه معضل کار کودکان در داخل مرزهای خود تاکید کرده است. همچنین به گزارش‌های متعدد سازمان دیده‌بان حقوق بشر و دیگر نهادهای حقوق بشری در زمینه مخاطرات پیش روی کودکان کار به هنگام فعالیت در بخش کشاورزی که بر اساس گزارش دولت در سال ۲۰۱۸ میلادی، بیشترین میزان مرگ کودکان کار در قیاس با صنایع دیگر در این بخش به وقوع پیوسته، اشاره شده است.
در متن این گزارش به قانون کار ایالات‌متحده که بر اساس آن کودکان در صورت کسب رضایت والدین خود می‌توانند از سن ۱۲ سالگی برای مدت‌زمان نامحدود و به شرط بازنماندن از تحصیل در مزارع کار کنند، اشاره شده است. این در حالی است که برای کار کردن در مزارع کوچک‌تر یا مزارع خانوادگی محدودیت سنی وجود ندارد که این وضعیت کاملاً خلاف معیارهای بین‌المللی است. دیده‌بان حقوق بشر در مصاحبه با برخی از کودکان کار فعال در بخش کشاورزی، اظهارات آن‌ها مبنی بر ناگزیر بودن‌شان به انجام کارهای سخت و طاقت‌فرسا در مزارع برای ساعت‌های طولانی به منظور کمک به وضعیت معیشتی خانواده‌هایشان را بیان کرده است. گفتنی است که این کودکان تحت هیچ‌گونه آموزش‌ مربوط به حفظ ایمنی خود قرار نمی‌گیرند.
در این گزارش، به تأخیر طولانی‌مدت ایالات‌متحده در زمینه تصویب قوانین و مقررات لازم در زمینه حمایت از کودکان کشاورز اشاره شده و بر ضرورت اقدام کنگره آمریکا به اجرایی کردن قانونی در راستای اعطاء حمایت‌های لازم به کودکان کشاورز در مواردی چون محدود کردن ساعات کاری و افزایش میزان دستمزدها تاکید کرده است. همچنین این گزارش به لزوم اطمینان‌بخشی کنگره بابت تامین بودجه لازم جهت اجرایی کردن قوانین حمایت از کارگران تاکید کرده است.در متن این گزارش، به متعهد شدن مارتی والش ، وزیر جدید کار ایالات‌متحده، در خصوص اتخاذ اقدام‌های لازم در راستای پایان دادن به کار کودکان و اختصاص 57 میلیون دلار توسط وزارت کار این کشور اشاره شده است. در متن این گزارش آمده وزارت کار باید از اختیار قانونی خود در راستای به‌روز کردن فهرست مشاغل پرخطر و ممنوعیت آن برای کودکان زیر 16 سال استفاده کند و بر لزوم اطمینان‌بخشی حمایت از کودکان کشاورز با توجه به سابقه عدم پیشرفت در بخش کشاورزی تاکید کرده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.hrw.org/news/2021/09/30/us-government-should-end-child-labor-home

 

“ معضل حل نشده کار کودکان در ایالات‌متحده و عدم تصویب قوانین و مقررات لازم ”